Вже за кілька годин після оголошення НС країну вразили кілька вибухів, викрадень та заворушень у в'язницях.

Еквадорці були приголомшені, спостерігаючи за захопленням прямої трансляції TC Television із прибережного міста Гуаякіль. На відео в соціальних мережах видно, як нападники змусили співробітників державної мережі опинитися на підлозі студії, а на задньому плані було чути постріли та крики. Пізніше поліція Еквадору заявила, що заарештувала всіх озброєних людей, співробітників ЗМІ було евакуйовано, а всі співробітники та заручники живі.

Терористи захопили телевізійний етер, кадр із відео
Терористи захопили телевізійний етер, кадр із відео

Це почалося після того, як із камери в еквадорській в'язниці зник лідер злочинного угруповання, яке, зокрема, підозрюють у вбивстві кандидата в президенти країни. Еквадор оголосив надзвичайний стан на два місяці.

Адольфо Массіяс Вільямар на прізвисько "Фіто" сидів майже 12 років і при цьому очолював потужне мафіозне угруповання "Лос Чонерос" ("люди з міста Чоне"). Камера Вільямара розташована у тій частині в'язниці міста Гуаякіль, яку теоретично мають охороняти особливо ретельно.

Адольфо Массіяс Вільямар, фото: Reuters
Адольфо Массіяс Вільямар, фото: Reuters

Фіто якось уже втікав із в'язниці. У 2013 році він та ще 17 ув'язнених вибралися з La Roca і на човнах переправилися через річку, яка служить кордоном цього комплексу. Через чотири місяці Фіто разом із братом, теж членом Лос Чонерос, упіймали в будинку їхньої матері в місті Манта.

З того часу Фіто в'язницю не покидав. При цьому лідером угруповання він став ув'язнений у 2020 році після вбивства попереднього лідера Хорхе Луїса Самбрано.

"Лос Чонерос" займаються в основному наркоторгівлею та рекетом, а також співпрацюють з потужним мексиканським картелем Сіналоа.

36-річний президент Еквадору Даніель Нобоа заявив, що його країна зараз перебуває в стані війни. Понад 130 тюремних охоронців та іншого персоналу утримують у заручниках щонайменше у п'яти в'язницях по всьому Еквадору, на вулицях тривають бої між армією, поліцією та озброєними бандами.

Військова техніка на вулицях Еквадору, фот: Reuters
Військова техніка на вулицях Еквадору, фот: Reuters

Нагадаємо, що міністра оборони госпіталізували і виявили рак: президент поки не хоче звільняти.

Раніше ми повідомляли, щопутін таки "виростив" ще одного диктатора, у Венесуелі: друг карлика незаконно анексував частину країни.