Президент США Дональд Трамп розпорядився заарештовувати тих, хто намагається зруйнувати або зіпсувати пам'ятники або іншу федеральну власність. Їх можуть позбавити волі на термін до 10 років.

Я уповноважив федеральний уряд заарештовувати всіх, хто здійснює акти вандалізму або знищує будь-який пам'ятник, статую або іншу федеральну власність такого типу в США, і примовляти їх до позбавлення волі строком до десяти років. Дональд Трамп, президент США

За словами Трампа, розпорядження вже вступило в силу. Він зазначив, що його можна використовувати заднім числом - щодо тих, хто вже пошкодив пам'ятники. Президент США заявив, що винятків не буде ні для кого.

У США та інших країнах тривають акції проти расизму, які почалися через смерть Джорджа Флойда 25 травня;

У багатьох містах Сполучених штатів протестувальники стали зносити пам'ятники работорговцям і генералам армії конфедератів;

У Нью-Йорку демонтують пам'ятник 26-му президенту США Теодору Рузвельту, який знаходиться біля входу в американський Музей природної історії. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на адміністрацію установи і мера міста.

Пам'ятник знаходиться біля музею з 1940 року. На ньому Теодор Рузвельт їде на коні, а біля нього пішки йдуть індіанець і африканець. NYT зазначає, що через монумента неодноразово починалися суперечки, тому що він вважався символом колоніальної експансії і расизму.

Президент музею Елен Фаттер розповіла, що рішення ухвалили на тлі протестів після смерті Джорджа Флойда, яка «глибоко торкнула» музейне співтовариство. Фаттер зазначила, що демонтаж не пов'язаний з фігурою Рузвельта - причина в «ієрархічної композиції».

Скульптура «експліцитно представляє чорношкірих і тубільні народи як расово неповноцінні і підлеглі», - пояснив рішення музею мер Нью-Йорка Білл де Блазіо. З перенесенням погодився і правнук президента Рузвельта Теодор Рузвельт IV. За словами останнього, статуя не відображає спадщини президента. При цьому президент США Дональд Трамп висловився проти демонтажу: «Смішно. Не робіть цього!".