Зовсім недавно польські фермери розблокували кордон, який вони "утримували" з осені 2023 року.

Звичайно, це прикордонне перемир'я тривало недовго і пункти пропуску знову заблоковані. Більше того, зараз поляки почали капостити та висипати українське зерно з фур.

Фури на кордоні з Польщею, фото: Держприкордонслужба
Фури на кордоні з Польщею, фото: Держприкордонслужба

Сталося це на трасі біля пункту пропуску. Водії вантажівок стверджують, що учасники блокади підійшли із болгарками. Ними ж порізали замки та відсіки. Свої дії пояснювати вони відмовились. На місце водія пошкоджених машин одразу викликали поліцію. Наразі перед пунктом пропуску в черзі простоює 650 фур. На виїзд поляки оформлюють кілька машин на годину, тоді як на в'їзд до Польщі чергу стоїть – вантажівок практично не пропускають.

Поляки висипають українське зерно, кадр з відео
Поляки висипають українське зерно, кадр з відео

"У Польщу після оформлення в'їхали три вантажівки, якими керували громадяни України. Учасники протесту не пустили транспорт далі, а раптово відкрили причепи, через що частина зерна висипалася на дорогу. Водії повернули назад у бік України", - повідомила комісар поліції . у Хелме Ева Чиж.

Комісар додала, що під час події не сталося жодної небезпечної ситуації чи бійки. Польський портал farmer.pl повідомив, що фермери відібрали проби висипаного зерна і мають надати їх на перевірку на вміст заборонених речовин.

Польські фермери на кордоні, кадр з відео
Польські фермери на кордоні, кадр з відео

Нагадаємо, що поляки відновили блокування кордону з Україною, а уряд їх підтримав: "Надмірна притока".

Раніше ми повідомляли, що депортувати українських чоловіків: у Польщі вигадали, як допомогти сусідові.