Президент Росії Володимир Путін і білоруський лідер Олександр Лукашенко удостоїлися Шнобелівської премії. Однак в Москві удали, що не знають про неї.

30-та церемонія вручення Шнобелівської премії-2020 відбулася в Гарвардському університеті, "нагороди" вручав науковий журнал Annals of Improbable Research.

Лауреати "Шнобелівки" Путін, Лукашенко, а також президент США Дональд Трамп, президент Бразилії Жаїр Болсонару, прем'єр Великої Британії Борис Джонсон, прем'єр Індії Нарендра Моді, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор, президент Туркменістану Гурбангулі Бердимухамедов, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Їм була присуджена премія, оскільки вони "використовували пандемію COVID-19, щоб навчити світ, що політики більш безпосередньо впливають на питання життя і смерті, ніж вчені та лікарі".

Водночас прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков на запитання журналістів сказав, що нічого не може відповісти стосовно присудження премії Путіну.

Я не дуже з цим знайомий: що це за премія і хто її присуджує. А хто її присуджує? Дмитро Пєсков

Шнобелівську премію присуджують за сумнівні й абсурдні наукові досягнення та ідеї. Це жартівлива наукова нагорода для авторів досліджень, які, як записано в її статуті, "змушують вас спочатку усміхнутися, а потім задуматися".