Після візиту в Сочі глави Білорусі Олександра Лукашенка стало відомо про переїзд до Москви його 15-річного сина Миколи. Фактично, спадкоємця взяли в "заручники", вважає Олексій Голобуцький.

Син глави Білорусі Олександра Лукашенка, Микола, який ще не досяг повноліття, переїжджає в Москву. Він буде "гарантом". Таку думку висловив відомий український політтехнолог і блогер Олексій Голобуцький в ексклюзивному інтерв'ю "Діалог.UA"

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

"Судячи з усього, Росія відновлює середньовічне правило, коли васал повинен був залишати своїх родичів в заручниках у пана" , - заявив Голобуцький.

На його думку, Коля Лукашенко буде "гарантом", що його батько не зірве домовленості з Кремлем. "Щоб він (Лукашенко - ред.) Був ручним і продовжував лінію на Союзницьке держава, вирішили взяти в" заручники "його сина", - висловив думку блогер.

Він уточнив, що Лукашенко пішов на такий крок, тому що інших варіантів у нього немає. Його слова в Москві, очевидно, не довіряють. А свою країну він практично не контролює. В цілому, на думку Голобуцького, Лукашенко йде по шляху перетворення своєї країни на подобу Північної Кореї. Про це, серед іншого, свідчать його плани про закриття кордонів із Заходом.

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

"Якщо це станеться, то северокореізація Білорусі почнеться повним ходом" , - зазначив політтехнолог

З його слів, режим Лукашенка за все 26 років правління можна було класифікувати як диктаторський. Однак його відрізняли лише відкриті кордони. Тепер ситуація може змінитися.

"Явно, що Лукашенко влада віддавати не буде. Складається враження, що сама система, як він буде при владі, ще до кінця не збудована. Він буде намагатися взяти змором протестний рішення, нарощуючи репресії" , - заявив Голобуцький.

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Він уточнив, що про міцність режиму годі й казати, так як, крім протестної активності, Лукашенко слабкий ще в фінансовому плані. "Ті півтора мільярда, які йому пообіцяла Росія, це все-таки не живі гроші ... Проблема буде наростати, а ситуація залишається складною", - вважає Голобуцький.