Житель Мінська, якого затримали співробітники білоруського ОМОНу під час протесту 11 серпня, розповів телеканалу "Настоящее время", що його зґвалтували в автозаку.

Він не виключає, що зазнав насилля з боку старшого за званням співробітника ОМОН. Чоловік повідомив, що в день затримання не був учасником мітингу, а лише проходив повз. В автозак його помістили разом з п'ятьма людьми.

Джерело зазначає, що чоловік надав медичну довідку, котра підтверджує його слова, і попросив не називати імені та не показувати обличчя з побоювань за безпеку. Зараз цей чоловік перебуває поза межами Білорусі.

За його словами, в автозаку затриманих постійно били. "Спершу по ребрах та голові, поки ти стоїш. Коли ти падаєш, тебе б'ють по усьому - спині, ногах, руках", – пояснює він.

Силовики примушували затриманих співати гімн Білорусі лежачи на підлозі обличчям униз "та чомусь пісню гурту "Кіно" Віктора Цоя "Перемін", розповів він.

"Це продовжувалося якийсь час. А потім, як я вже розповідав, наказали розблокувати телефон. Розрізали шорти ззаду ножем. Ніж знайшли в одного із затриманих співробітники ОМОН. Згодом я побачив – ну так, злегка повернувся – і побачив, що омонівець проводить певні маніпуляції з палицею. Він взяв у когось з присутніх презерватив. Надів його на палицю та різко вставив мені в задній прохід. Було дуже боляче. Я перекинувся. Напевно, я кричав, одразу й не згадаю, що відбувалося. Дістав ногою в обличчя, ну і потім, власне, мене повернули в початкове положення", – описує події, що сталися чоловік.

Він повідомив, що в автозаку його доправили в СІЗО у провулку Окрестіна. Звідти його відвезли в лікарню швидкої допомоги в Мінську.

"Мене оглянули лікарі, зробили певні процедури. У мене у висновку написано - розрив прямої кишки, там можна все детально прочитати, травматичного характеру. Далі з цими паперами я за кілька днів пішов до Слідчого комітету з адвокатом. Там дав докладні свідчення. Потім мене викликали ще раз на додаткове опитування. Ну і за деякий час я вирішив виїхати", – резюмував потерпілий.