Більше місяця минуло з подій 9-11 серпня у Білорусі, але ми продовжуємо дізнаватися жахливі історії, які відбулися з білорусами в ці дні. Сьогодні, за інформацією «Народної Волі», ми розповімо, що сталося з молодою мамою з Гродно Кариною Малиновської, пише білоруський сайт kyky.

Карину брутально затримали 11 серпня в Гродно прямо біля її будинку. Вона сиділа в машині і розмовляла по телефону з мамою. Силовики сприйняли її за координатора протесту і силою дістали з машини.

Потім Карину відвезли в місцеве РОВД: «Завели в кабінет, де було багато міліціонерів. Зайшли ще двоє, один був у Балаклаві. Другий, в цивільному, тут же вдарив мене по шиї так, що я відразу ж впала на підлогу».

Силовики били у живіт вагітну дівчину
Силовики били у живіт вагітну дівчину

Карину, з її слів, змушували підписати протокол, погрожуючи, що інакше у неї заберуть дитину і заарештують її маму, яка вже стояла під РВВС. Говорили, що якщо вона підпише протокол, то її "просто" відвезуть до в'язниці, засудять і відпустять.

Під час розмови хтось несподівано вдарив Карину в живіт: "Я закричала, що вагітна, після цього мене закрили в камері. Через три години у мене почав сильно боліти живіт. Я просила викликати швидку, в черговий раз сказала їм, що вагітна".

До Карині підійшли чоловік і жінка, психологічний тиск продовжилося. Їй знову почали погрожувати, говорили, що якщо вона насправді не вагітна, її відведуть в спортзал: там де особливо жорстоко били затриманих. В результаті дівчину оглянула лікар з РВВС і сказала, що не впевнена в її вагітності. "Я тоді їм заявила, що якщо зі мною щось трапиться, вони будуть за це відповідати. Мабуть, мої слова їх переконали, тому що вони все ж викликали швидку".

Карину відвезли в лікарню, її оглянув лікар і сказав, що є кіста, тому дівчині необхідна негайна госпіталізація. Слова медика Карина передала жінці-міліціонеру, яка її супроводжувала. Та відповіла, що якщо Карина залишиться в лікарні, то її прикують наручниками до ліжка, а потім все одно привезуть до в'язниці. І запропонувала відразу поїхати в ізолятор і дочекатися суду там.

Карина погодилася на другий варіант і всю дорогу просила силовиків, щоб її більше не били. "У в'язниці я побачила, як б'ють чоловіків. Мене теж хотіли бити, але хтось крикнув, що я вагітна. Я відвертала обличчя, щоб не бачити побиття, але один міліціонер весь час повертав його так, щоб я бачила, що відбувається. Це нагадувало кадри з фільму: гестапо в чорному б'є ні в чому невинних людей, жорстко, без жалю".

Після побаченого Карині стало погано. Їй знову викликали швидку і відвезли в лікарню. Там лікарі зафіксували розрив кісти і призначили термінову операцію: «Після я дізналася, що втратила вагітність».

Карина провела в лікарні ще кілька днів, до неї не приходив ніхто з міліції. "Правоохоронці" зв'язалися з нею, тільки коли вона вже приїхала додому. "Не представляючись, мені говорили прийти в міліцію, підписати протокол і отримати штраф за те, що нібито нецензурно висловлювалася біля свого під'їзду, кричала і кидалася на людей".

Після Карина дізналася, що їй в протокол записали ще й те, що вона торгувала петардами - хоча дівчина ніколи цим не займалася. Але! Коли її затримали 11 серпня, Карину, погрожуючи забрати дитину, змусили збрехати на камеру якраз про торгівлю. Відео, де Карина говорить про продаж петард, показали на БТ. Дівчина збирається подати в суд на компанію.

У підсумку Карина відмовилася підписувати протокол. На неї склали інший - за участь в несанкціонованому заході, і привезли прямо додому повістку до суду. Через те, що у дівчини хворіла дитина і вона була на лікарняному, Карина не з'явилася на судове засідання. Незважаючи на те, що термін розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно Карини закінчився, їй все одно присудили штраф в 10 базових величин. Зараз дівчина готує апеляцію.