У Камбоджі пацюка на прізвисько Маґава нагородили золотою медаллю за "мужність, що рятує життя, та відданість обов’язку" за успішні пошуки мін. Про це пише “Суспільне“.

“Кожного дня робота героїчного щура Маґава рятує та покращує життя і має безпосередній вплив на чоловіків, жінок та дітей у районах, де він працює. Кожна міна, що була знайдена ним, зменшує ризик смерті чи серйозних травм у місцях, які вже і так зазнали значних труднощів”, – повідомляє Британська ветеринарна благодійна організація.

Повідомляється, що після кількох десятків років різних конфліктів на території країни залишилися мільйони мін, боєприпасів, що не вибухнули, та багато інших залишків вибухонебезпечних речовин, через які щороку гинуть та калічаться десятки людей. З 1979 року у Камбоджі через вибухи мін та боєприпасів загинули та травмувалися 64 840 людей.

Гамбійський сумчастий пацюк Маґава працює вже 7 років. За цей час він знайшов 39 мін і 28 вибухонебезпечних предметів та знешкодив 141 тисячу м² — територію 20 футбольних полів. Пацюк за пів години може обшукати територію площею з тенісний корт, тоді як людини з металодетектором для цього потрібно не менше 4 годин, йдеться у повідомленні.