У Великобританії садівник-любитель під час пересаджування рослин заразився смертельною інфекцією, збудником якої є живуть на квітах амеби-паразити. Про це повідомляє New England Journal of Medicine.

садівник від улюбленої рослини підхопив небезпечного паразита
садівник від улюбленої рослини підхопив небезпечного паразита

- Після томограми лікарі побачили, що мозок 82-річного чоловіка сильно пошкоджений і на знімку нагадує згусток желе, - пише видання.

Як відзначають фахівці, у загиблого було мало шансів на виживання, оскільки подібні ситуації, як правило, виявляються вже після розтину через відсутність надійних способів діагностики. Відповідно, даних про успішне лікування поки не так багато. Вони також вказують, що такі випадки - крайня рідкість, ці амеби майже не проникають в інші організми, щоб паразитувати в тканинах людини.

Як писали Українці раніше, дівчинка з села недалеко від Сан-Паулу, Бразилія, збила лікарів з пантелику. Цілий тиждень у дівчинки йде кров з очей, але розгадати цю загадку медикам поки не під силу, пише UOL.

15-річній Доріс стало погано 12 вересня. Тоді мама Джуліана Тейшейра де Міранда відвезла її в лікарню в Сан-Паулу. Спочатку дівчинка скаржилася на болі в животі. Лікарі поставили діагноз - камені в нирках. Їй дали знеболююче і відправили додому. Але на наступний ранок Доріс знову потрапила в невідкладну допомогу. На цей раз з лівого ока підлітка текла кров. Лікарі не зрозуміли, що стало причиною такого дивного симптому. Оскільки ніяких болів у юної бразилійки не було, її в черговий раз вигнали з лікарні.

15-річна дівчинка тиждень плаче кров'ю
15-річна дівчинка тиждень плаче кров'ю

Моя дочка здала купу аналізів, але ніяких проблем так і не змогли знайти. Лікарі відпустили її, і ми повернулися додому на світанку в понеділок. Ми зробимо все, що зажадають медики, - нам потрібно дізнатися, що відбувається насправді Джуліана Тейшейра де Міранда, мама пацієнтки

Джуліана розповідає, що, коли вони повернулися додому, через кілька годин очі дівчинки знову почали кровоточити. На цей раз - обидва. Доріс знову повезли в лікарню. І в черговий раз лікарі не змогли сказати нічого корисного. Місцевий офтальмолог Рафаель Антоніо Барбоза Делсін також розповів, що, незважаючи на лякаючий вид, кров в сльозах може безслідно пройти.