Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив президенту України Володимиру Зеленському, що Євросоюз - не благодійна організація і не банкомат. Про це йдеться в заяві Борреля на сайті ЄС за підсумками його поїздки в країну.

"Як я сказав президенту, Європейський союз - це не благодійна організація і не банкомат: найкращий варіант для нас підтримати Україну - це допомогти в реформуванні країни. Але тільки самі українці можуть провести ці реформи", - написав Боррель. При цьому він зазначив, що ЄС і Україна має ще багато зробити разом.

Верховний представник ЄС зазначив, що пандемія коронавірусу погіршила соціально-економічну ситуацію на Україні, ВВП країни впав на 11,4% у другому кварталі 2020 року. Боррель нагадав, що у вересні добова кількість нових випадків коронавірусу в країні перевищила 3 ​​тисячі. Та висловив припущення, що, якщо темпи зараження збережуться, лікарні можуть переповниться.

Він зазначив, що перші місяці після обрання Зеленського президентом характеризувалися "турборежимом" проведення давно застопорилися реформ. Однак, на думку багатьох спостерігачів, пише Боррель, останнім часом процес реформування сповільнилося, а звільнення тих, хто проводив зміни, стали тривожними сигналами. Верховний представник ЄС відзначає, що, попри це, Зеленський все ще залишається джерелом надії на зміни в країні.

З часу укладення угоди про асоціацію між ЄС і Україною у 2014 році остання здобула € 14 млрд підтримки, повідомив Боррель і назвав такий обсяг допомоги безпрецедентним.

У липні стало відомо, що Євросоюз погодився виділити Україні екстрену макрофінансову допомогу для боротьби з пандемією в розмірі € 1,2 млрд. При цьому заступник глави Європейської комісії (ЄК) Валдіс Домбровські зазначив, що ЄС виділяє Україні набагато більше, "ніж будь-якому іншому партнеру".