Пігулки йодиду калію, які мають захищати щитоподібну залозу в разі аварії на Білоруській АЕС, надійдуть в аптеки Вільнюса на початку жовтня, повідомили LRT у мерії литовської столиці.

"Бел АЕС"
"Бел АЕС"
Бел АЕС

У Вільнюсі планують безкоштовно поширити 2,1 млн таблеток, а всього для жителів муніципалітетів, розташованих у радіусі 100 км від станції, міністерство охорони здоров'я Литви виділило 4 млн пігулок.

Щоб отримати йодований калій, необхідно буде прийти в аптеку з електронним рецептом. Цей препарат має захистити щитоподібну залозу в разі викиду радіоактивних матеріалів.

У серпні 2020 року, як повідомляла "Российская газета", почали завантаження ядерного палива в перший енергоблок Білоруської АЕС, яку будують в Острівці Гродненської області, за 50 км від Вільнюса. Реактор виведено на мінімально контрольований рівень потужності 1%.

Генпідрядник будівництва компанія "Атом строй експорт", яка входить до російської корпорації "Росатом". Згідно з проєктом, Бел АЕС матиме два енергоблоки потужністю 1200 МВт кожен.

Перший блок Бел АЕС мали ввести в експлуатацію у 2018 році, але в терміни не вклалися. Міністр енергетики Білорусі Віктор Каранкевич в інтерв'ю газеті СБ говорив, що запуск відбудеться в першому кварталі 2021 року.