Отримала своє продовження історія з позбавленням сану схіігумена Сергія. Загальноросійську популярність ця людина (в миру - Микола Романов) отримав після того, як відмовився підкоритися розпорядженням РПЦ про тимчасове закриття монастирських об'єктів для прихожан в зв'язку з пандемією.

Схиігумен Сергій заявив, що монастир закриватися не буде. Після цього в пресі з'явилися матеріали про те, що ця людина захопила монастир.

Ієрархи Російської православної церкви прийняли рішення позбавити сану незговірливого ченця.

Продовження цієї історії пов'язано вже з політичними амбіціями екс-схіігумена. Микола Романов звернувся до президента Росії з пропозицією про передачу йому (Романову) повноважень глави держави. Своє відеозвернення позбавлений сану схиігумен опублікував в YouTube.

Пропоную на міжнародному рівні вам, президенту Володимиру Володимировичу Путіну, передати повноваження мені, схіігуменья Сергію. О третій дня я наведу порядок в Росії (...) Духовні сили у нас є і в армії, і у флоті, і у всіх структурах.

Далі колишній схиігумен заявляє, що якщо його пропозиція не буде прийнята, то він «оголосить духовну війну»:

Будьте уважні, ні крові, ні майданів, ні революцій не буде.

Романов в своєму зверненні, читаючи написаний на папері текст, заявляє, що чекає «покаяння від президента і патріарха».

Романов-Сергій:

Чекаю вашої приїзду на переговори.

Далі колишній схиігумен, заплутавшись у власних тезах, в одному реченні закликає знищувати ворогів Росії і їх же любити, знову повторюючи, що наведе порядок в країні в три дні.

Потрібно нагадаємо, що свого часу Микола Романов притягувався до кримінальної відповідальності за кількома статтями КК, включаючи статтю про розбійний напад. До цього служив в радянській міліції.