Агенція парків Зімбабве заявила, що бактеріальна хвороба, відома як геморагічна септицемія, може бути причиною загибелі 34 слонів, через тиждень після того, як Ботсвана звинуватила токсини, вироблені іншим видом бактерій, у вбивстві понад 300 слонів.

Про це пише Reuters.

Чиновники проводять більше випробувань на зразках мертвих слонів Зімбабве, щоб спробувати отримати впевнені результати, а головний ветеринар Ботсвани заявив, що на ці питання ще потрібно відповісти.

Нижче наведено кілька фактів про різні мікроорганізми, які, як вважають, спричинили смерть слонів у двох країнах.

Таємничі бактерії винищують слонів
Таємничі бактерії винищують слонів

Які бактерії звинувачують?

Геморагічна септицемія (ГС) - це захворювання, спричинене бактерією pasteurella multocida. Це може вражати худобу, буйволів та інших тварин.

Це відбувається в деяких районах Азії та Африки, і часто смертельне, стверджують вчені.

Ціанобактерії, які звинувачують у смерті в Ботсвані, є мікроорганізмами, які поширені у воді, а також трапляються в грунті. Деякі з них можуть виробляти токсини, які пошкоджують печінку або нервову систему тварин і людей.

Як поширюється?

Він може передаватися при прийомі всередину забрудненої їжі та води або через респіраторний секрет.

Кріс Фоггін, ветеринар, який випробовував зразки мертвих слонів в Зімбабве, сказав, що бактерії, що викликають ГС, здається, вражають тварин, коли вони перебувають у стресі та у великій кількості.

Як цианобактерії проліферують?

Ціанобактерії люблять теплі, багаті на поживні речовини умови. Коли вони розмножуються, вони можуть створити цвітіння, яке поширюється по поверхні водойми та знебарвлює її.

Добрива, що використовуються фермерами, можуть спонукати цвітіння ціанобактерій до утворення поживних речовин.

Чи великий потенціальний вплив?

Вважається, що в Зімбабве і Ботсвані проживає понад 200 000 слонів, тобто приблизно половина популяції слонів на континенті.

Слони в частинах двох країн перебувають на історично високому рівні, і експерти з питань дикої природи поки не вірять, що їх стада знаходяться під серйозною загрозою.

Чи є посилання на зміни клімату?

Незважаючи на те, що занадто рано встановлювати остаточний зв'язок, вчені кажуть, що токсичне цвітіння ціанобактерій відбувається частіше через підвищення глобальних температур.

Загалом, вчені говорять, що зміна клімату може спричинити тиск на популяцій слонів, оскільки запаси води зменшуються, а температури піднімаються, що потенційно збільшує ризик спалахів патогенів у майбутньому.

Температура на півдні Африки зростає вдвічі вище середнього рівня, що робить регіон особливо вразливим.