У Білорусі відзняли пронизливу музичну короткометражку, за сюжетом якої кілька десятків жінок різного віку - від бабусь до школярок - на світанку в лісі змушують омонівця рити могилу і закопувати в ній свою амуніцію.

кліп білоруського протесту
кліп білоруського протесту

Під пісню групи Shuma Rano Rano в яму летять кийки, наручники, міліцейські щити і інша екіпіровка силовиків, яку в підсумку закидають квітами.

Автори кліпу вказали в описі, що їх надихнули "тисячі сильних, сміливих і люблячих білоруських жінок".

кліп білоруського протесту
кліп білоруського протесту

- Дівчата, жінки, ви неймовірні. Ви завжди на передовій, ви проти насильства. Ви закриваєте собою своїх дітей, чоловіків, братів, батьків. Ви символ білоруської свободи, чесності і віри. Ми говоримо вам спасибі, - йдеться у зверненні до глядачок на YouTube-каналі Freedom Belarus.

До речі, однією з героїнь цього кліпу стала знаменита білоруська спортсменка Олександра Герасіменя. Чемпіонка світу з плавання, дворазова віце-чемпіонка Олімпійських ігор бере участь в фантазійному обряді пліч-о-пліч зі своїми співвітчизницями.

Нагадаємо, що ще одна мешканка Білорусії, 73-річна Ніна Багінська, прославилася на зорі протестів, коли з біло-червоно-білим прапором пройшла через заблокований ОМОНом міст зі словами "Я гуляю".

Ця відповідь, судячи з усього, не тільки обеззброїла силовиків, які в підсумку ще й допомогли жінці спуститися сходами, але і моментально зачарував усіх, хто в цей момент спостерігав за тим, що відбувається, а також згодом дивився цей відеозапис.

Відеоролик з підписом "Я гуляю" виклала на своїй сторінці в "Інстаграмі" в тому числі російська актриса Катерина Варнава, і тільки у неї в профілі запис зібрала понад 500 тисяч переглядів.