Шестирічний Джозайя Макінтайр помер в місті Лейк-Джексон, штат Техас, після того, як в його організм потрапила вода разом з амебою, яка поїдає мозок.

Про це повідомляє телеканал CBS.

При розслідуванні смерті Джозайя в воді була виявлена ​​амеба Naegleria fowleri, яка викликає первинний амебний менінгоенцефаліт.

Губернатор штату Грег Ебботт оголосив режим надзвичайного стану в усьому окрузі Бразорія і закликав жителів дотримуватися вказівок місцевої влади, а також приймати відповідні запобіжні заходи.

Смертельна амеба з'їла мозок хлопчика
Смертельна амеба з'їла мозок хлопчика

- Штат Техас вживає оперативних заходів реагування на ситуацію і підтримки громад, чиї системи водопостачання постраждали від цієї амеби, - зазначив він.

В окрузі Лейк-Джексон, штат Техас, місцевим жителям заборонили пити водопровідну воду після того, як в ній був виявлений небезпечний мікроб Naegleria fowleri, що вражає мозок людини. Про це повідомляє АР з посиланням на заяву місцевої влади.

- Заборона залишиться в силі до тих пір, поки водопровідна система не буде ретельно промита і тести на пробах води не покажуть, що вона знову безпечна для використання, - йдеться в повідомленні.

Фахівці попереджають, що ігнорування вимоги може коштувати життя. Попередньо встановлено, що джерелом зараження є річка Бразос, одна з найбільших в країні. Термін завершення робіт не уточнюється, проте на весь цей час рекомендовано використовувати водопровідну воду тільки для змиву в туалеті.