Агентство космічного розвитку (SDA) Міністерства оборони США уклало з компаніями L3Harris і SpaceX контракти на будівництво прототипів супутників для відстеження пусків ракет, у тому числі гіперзвукових.

Про це повідомляє портал Thedrive.

Для відстеження пусків ракет Міноборони США використовує дорогі системи Overhead Persistent InfraRed (OPIR) з інфрачервоними датчиками. Надалі SDA має намір замінити одиничні дорогі системи великою кількістю недорогих супутників.

план протиракетної оборони США
план протиракетної оборони США

Саме для цієї мети були обрані L3Harris і SpaceX. З кожною з компаній укладені контракти на будівництво нових супутників. L3Harris отримала 193,5 мільйона доларів, а SpaceX - 149 мільйонів. Кожна з компаній повинна побудувати по чотири дослідні зразки супутників з датчиком постійного інфрачервоного випромінювання (OPIR) з широким полем огляду (WFOV).

У планах Міноборони США - створити всеосяжне угруповання раннього попередження, в яке буде входити близько 200 невеликих супутників OPIR. Вони розташовуватимуться на низькій орбіті й зможуть відстежувати пуск і переміщення балістичних ракет і гіперзвукових цілей.

протиракетна оборона США
протиракетна оборона США

Нагадаємо, американська військово-промислова компанія Raytheon виграла тендер і уклала контракт на суму $63,3 мільйона з Міністерством оборони США для розвитку програми гіперзвукових ракет Tactical Boost Glide.

Американська військово-промислова компанія Raytheon виграла тендер і уклала контракт на суму $ 63,3 млн з міністерством оборони США для розвитку програми гіперзвукових ракет Tactical Boost Glide.

Про це повідомила прес-служба компанії.

У повідомленні наголошується, що Raytheon, що є одним з найбільших постачальників озброєння і військової техніки для американських військ і їх союзників, підписав контракт з управлінням перспективних дослідницьких проектів (DARPA) Пентагону.

Очікується, що буде розроблено ракети, які працюють на гіперзвукових швидкостях - у п'ять разів швидше звуку.