Вперше за 17 років в США привели у виконання страту ув'язненого, що перебуває під федеральної юрисдикцією. Але найбільше громадськість зацікавили останні слова злочинця.

47-річний Деніел Льюїс Лі - затятий прихильник руху переваги білих. У 1999 році чоловіка звинуватили у вбивстві сім'ї торговця зброєю і засудили до смертної кари. Більше 20 років чоловік чекав своєї долі у в'язниці Терре-Хот, штат Індіана. У вівторок вночі вирок привели у виконання за допомогою ін'єкції, але перед смертю ув'язнений сказав те, від чого стає не по собі.

Я цього не робив. На моєму рахунку безліч помилок, але я не вбивця. Ви позбавляєте життя невинну людину Деніел Льюїс Лі

Він вже не в перший раз заявляє про свою невинність, доказів цього у нього не було. Згідно зі звинуваченням, Лі вбив сім'ю з трьох осіб, включаючи 8-річну дівчинку. Це є особливо тяжким злочином. Злочин настільки тяжкий, що його передали під федеральну юрисдикцію.

в'язниця у США
в'язниця у США

Виконання вироку викликало безліч розбіжностей в суспільстві. Через пандемії сім'я убитих навіть не змогла бути присутньою на страті. Адвокат засудженого теж виступила проти такої нагальної кари.

Уряду має бути соромно, що вони все-таки вирішили провести страту, коли навіть судді і сім'я жертв були проти Рут Фрідман, адвокат засудженого

Останній раз в Штатах федерального ув'язненого стратили в 2003 році. Але недавно Верховний суд США скасував тимчасовий мораторій на страту, і Денні Лі виявився першим, чий вирок привели у виконання. Зараз в федеральних в'язницях США міститься близько 60 ув'язнених, засуджених до вищої міри покарання за особливо тяжкі злочини, повідомляє Associated Press.