Інфікування ймовірно сталося в результаті контакту з білками

Випадок зараження бубонною чумою виявили в штаті Колорадо. Він був зафіксований вперше з 2015 року, передає телекомпанія Fox News.

Так, представники департаменту охорони здоров'я штату дотримуються думки, що хворий заразився в результаті контакту з білками.

"У пацієнта виявлена первинно-септична чума в крові, яка не може передаватися іншим людям", - вказує видання, посилаючись на департамент

Відзначається, що хворий одужав, а нових випадків зараження не виявили.

За даними керівника ветеринарної служби штату Дженніфер Хаус, випадки зараження чумою в штаті Колорадо фіксують принаймні з 1940-х років, а випадки зараження від диких гризунів реєструють майже щорічно.

Хаус заявила, що симптоми проявляються протягом тижня після зараження і можуть включати високу температуру, головний біль, блювоту.

При цьому в разі ранньої діагностики чума можна вилікувати за допомогою антибіотиків.

Сайт департаменту охорони здоров'я штату говорить, що у влади є розроблені заздалегідь плани реагування на випадки виникнення чуми, що включають порядок застосування антибіотиків. Під час спеціальних навчань їх ефективність періодично піддається перевірці.

Дані Центрів з контролю над захворюваннями і профілактиці свідчать, що з початку 20 століття в США зафіксували близько тисячі випадків захворювання на чуму.

Нагадаємо, на початку липня стало відомо, що перший випадок інфікування бубонної чумою виявлено в Китаї. Хворий є жителем міста Байаннур в автономному регіоні Внутрішня Монголія на півночі Китаю.

Як повідомлялося, раніше в Монголії зафіксували спалах бубонної чуми. Небезпечне захворювання виявили у пари, яка з'їла бабака. Це і могло стати джерелом зараження.

У зв'язку зі спалахом небезпечної інфекції в двох районах аймака Ховд в Західній Монголії оголосили карантин.