«Багато небайдужі люди в нашій країні глибоко співчувають подіям, які відбуваються зараз в славному місті Хабаровську. Пітерські музиканти в особі групи ДДТ всіляко підтримують вашу боротьбу за справедливість. Добра вам і удачі. Хабаровськ - ти не один!», - сказав Шевчук на відео, яке в Twitter опублікував штаб Навального в Хабаровську.

Лідер ДДТ Юрій Шевчук
Лідер ДДТ Юрій Шевчук

Масштабні акції протесту в Хабаровську почалися 11 липня і тривали всі наступні дні. Окремі мітинги і ходи зібрали десятки тисяч людей.

Протестуючі збиралися біля будівлі уряду регіону, а потім йшли центральними вулицями міста, скандуючи «Свободу!», «Я, ми - Фургала!», «Хабаровськ своих не кидає!», «Ми тут влада!», «Поки ми єдині - ми непереможні!". Також звучали заклики про відставку президента РФ Володимира Путіна.

15 липня сенатор від Хабаровського краю Олена Грешнякова на засіданні в Раді Федерації відкрито розповіла про стихійні мітинги, які йдуть в її регіоні. Вона зазначила, що людей не зупиняє ні пандемія, ні загроза арештів і покарань. 17 липня вперше до протестуючих приєдналися політичні сили. На Комсомольській площі зібралися представники КПРФ. Мітинг не був узгоджений з владою міста. Комуністи виступили за припинення політичних репресій проти політиків, журналістів і блогерів, скасування обнулення президентських термінів Путіна, багатоденного голосування на виборах і пенсійної реформи.

Сергій Фургал був затриманий вранці 9 липня біля свого будинку в Хабаровську. Він звинувачується в організації вбивств бізнесменів і замаху на вбивство, які були здійснені в 2004-2005 роках. У кримінальній справі затримано ще чотири людини, які, як вважає слідство, складалися з Фургалом в одній ОЗУ. Губернатор не визнав провину.

Фургал став першим фігурантом кримінальної справи з числа губернаторів від системної опозиції, що здобули перемоги над кандидатами Кремля на виборах 2018 року. Лідер ЛДПР Володимир Жириновський заявив в Держдумі, що російська влада почала діяти «як при Сталіні», і пригрозив виходом фракції з парламенту. У Кремлі відзначили, що в Хабаровську через мітинги в підтримку Фургала склалася «нестандартна і емоційно резонансна» ситуація.