Про це повідомляє видання The Sun.

Вони виявили скарб, пораючись в своєму саду, адже на карантині з'явилося більше часу.

Люди знайшли два золотих середньовічних кільця.

Римський скарб випадково знайшли жителі Англії
Римський скарб випадково знайшли жителі Англії

Одне кільце повторювало форму пальця свого власника і повністю надягала на нього. Воно зроблене з чистого золота і на ньому навіть залишилися видно малюнки.

Друге кільце - класичної форми. Зроблено теж із золота. На кільці так само видно малюнки і різні візерунки.

Римський скарб випадково знайшли жителі Англії
Римський скарб випадково знайшли жителі Англії

У зв'язку з цією знахідкою, археологи закликають людей не бентежитися, а питати, чи є їх знахідки скарбом або просто сміттям.

Пітер Рівілл (Peter Reavill), співробітник по зв'язках з знахідками, сказав:

"Так як багато людей проводять в своїх садах набагато більше часу, це була дійсно цікава знахідка. Але, крім неї, я бачив кілька курильних трубок, деякі керамічні вироби і навіть доісторичні крем'яні інструменти, знайдені в садах людей".

Раніше стало відомо, що археологи виявили череп дорослої людини, що жила в Китаї більше 11 тис. Років тому - і його форма вразила всіх, адже приховувала таємницю.

Про це повідомляє Archaeology News Network.

За словами вчених, цей череп є найстарішим з відомих навмисно деформованих в Євразії.

У стародавніх культурах майя, єгиптян, гунів і полінезійців череп навмисно деформувався в неприродну форму - голову немовляти стискали рукою, а після туго перев'язували тканиною.

У виявленому зразку лоб більш плоский і високий, задня частина черепа сплюснута. Ймовірно, для його деформації використовували тверді предмети. КТ-сканування скам'янілості показало, що в результаті деформації черепа виникли зміни кровотоку навколо мозку і дрібних кісток.

Відзначається, що після деформації черепа в дитинстві форма голови вже змінитися не може - на той час це вказувало на статус в суспільстві.

Вік черепа і його місцезнаходження в північно-східній Азії, де люди емігрували в Північну і Південну Америку, дозволяють припустити, що іммігранти могли перенести цю культурну практику деформування дитячих черепів до Нового Світу.