Відомий журналіст Ель Мюрид спираючись на дані західної преси наводить матеріали, які доводять хворобу Володимира Путіна хворобою Паркінсона.

За словами журналіста, про це говорить так і поведінка російського лідера. І судячи з усього, хвороба кремлівського агресора тільки прогресує.

Ми вирішили привести матеріал журналіста Ель Мюрида повністю, а висновки робіть самі.

Володимир Путін
Володимир Путін

Стаття в "Дейлі Мейл"викликала реакцію в Кремлі. Пєсков спростував інформацію "Дейлі Мейл". Коротко: у цьому ЗМІ дана інформація про найглибший секрет нинішньої Росії - про стан здоров'я президента. Те, що в нормальних країнах в обов'язковому порядку публікується, причому досить докладно, для будь-якої диктатури немислимо.

За повідомленням "Дейлі Мейл" зі здоров'ям у каудільо вкрай неважливо: називається діагноз хвороба Паркінсона. Те, що для приватної особи є таємницею пацієнта, для керівника ядерної країни таємницею бути не може. Особливо на тлі періодичних дивних заяв про масове потрапляння нашого народу в рай і вкрай нездоровий інтерес до вундерваффі будь-яких калібрів. Власне, спростування Пєскова стосувалося саме суті інформації. За його запевненнями, президент здоровий, міцний і Бадьорий. Свого часу приблизно так само говорили про міцне рукостискання іншого російського президента, який, м'яко кажучи, здоровим вже точно не виглядав.

Висновок "Дейлі Мейл" очевидний - згадане захворювання невиліковно, сучасна медицина може уповільнити, але не викликати його. Характерні пози і рухи хворих нею досить дивно збігаються з періодичними явно нездоровими симптомами у Путіна. Можливо, саме прийдешня публікація (точніше, витік про неї) зажадала публічного пред'явлення Путіна зі стрімким візитом до Петербурга на малозначиму презентацію підняття прапора на криголамі "Черномирдін". Так би мовити, для попередження.

Однак якщо" Дейлі Мейл " права, то ситуація дійсно вже на межі - довго приховувати загострення хвороби неможливо. Сидіння в бункері, звичайно, дозволяє викручуватися якось із ситуації, карантин та інші елементи боротьби з коронавірусом теж дозволяють знаходити можливості для того, щоб тягнути час, але в цьому випадку воно все одно звичайно. А значить-зараз еліта вирішує питання, Як бути далі.

Так як хвороба Паркінсона - штука повільна, то найімовірніше, січневий виступ Путіна з переформатуванням Конституції під якийсь колективний керуючий контур, що стоїть над усіма гілками влади - це і є те рішення, яке реалізується під відхід Путіна. Нового автократа знайти в ситуації, що склалася неможливо: в тому і печаль будь-якої диктатури - на особистості диктатора замикаються всі баланси, і будь-яка інша людина неминуче ці баланси ламає. У звичайній ситуації це погано, але вирішувано, в критичній, як сьогодні - злам балансів автоматично створює катастрофу. Колективний орган управління дозволяє перенести наявні сьогодні баланси інтересів в нього, і вирулювати якось вже всередині групи рівних.

Закон про гарантії екс-президенту - це саме гарантія особисто Путіну, що у нього все буде добре. Звичайно, надана послуга не варто нічого, і переграти обіцянки завжди можливо, але сенсу особливого в складних обставинах немає - ще рік-два, і діагноз (якщо він дійсно такий) візьме своє.

Проблема колегіального органу в тому, що він не може в на падаючих трендах утримувати стабільність - будь-яке Політбюро негайно розколеться на ворожі фракції, тим більше, що воно буде зібрано не за інтересами, а за протиріччями. І фракції негайно приступлять до війни.

Якщо "Дейлі Мейл" права, то Путіна будуть тримати до останнього-поки він ще хоч здалеку, але буде справляти враження здорової людини. Передача всіх ключових функцій в Держраду буде затягуватися до останнього, так як ні у кого, мабуть, немає ілюзій щодо майбутньої запеклої сутички всередині нього. Ще одна проблема в тому, що путінська вища номенклатура, м'яко кажучи, немолода. А тому для неї вхід в стан війни всіх з усіма вкрай некомфортний. Виграти можна трохи, а ось в разі програшу ти втрачаєш все. А позбавлятися є чого. Років двадцять тому-так, ці люди, голодні, бідні і злі, могли рвати один одного і всіх навколо на німецький хрест. Сьогодні вони обікрали країну до нитки і хочуть тільки одного - щоб їх залишили в спокої. Заслуживши. Старі, нездорові і втомлені боси своїх мафіозних кланів - що може бути природніше такого бажання.

Тому після відходу Путіна посиплеться все і швидко. Нові молоді: злі, голодні і обділені відчують шанс і постараються його не упустити.Однак на відміну від путінської камарильї, їх шанс значно бідніший-двадцять років тому перед братвою лежала ще не пограбована країна, її по суті, тільки поділили для грабежу. Нинішнім молодим вовкам залишається набагато скромніша стратегія-перерозподіляти вже перерозподілене. Його набагато менше, ніж 20 років тому, так як більшу частину вкраденого путінські злодії просто розбазарили і профукали. Вони не про примноження, а про поділ. А тому сутичка буде набагато більш запеклою-ділити і переробляти і правда, вже дуже небагато що залишилося.

На практиці це означає лише те, що будь-який постпутінський режим пройде дві чітко видимих стадії. На першій буде війна путінської гвардії між собою, на другому - переможців будуть зжирати молоді і ранні. І обидва етапи будуть досить короткі-ресурс закінчується. Тому постпутинський режим пройде дві трансформації, які неминуче завершаться крахом. Країна залишиться після них голою, босою, пограбованою до нитки і, можливо (і навіть швидше за все), фрагментованою. І тільки після цього виникає шанс на створення чогось, що почне повертати нас до норми. На дуже низькому рівні-тут не потрібно ніяких ілюзій. Нізвідки взятися не низькому.