Сейсмологи виявили нижню частину літосферної плити, яка була піднята більш ніж на 643 км, під північно-сходом Китаю.

Дослідження пояснює, що відбувається з наповненими водою тектонічними плитами, коли вони пересуваються під континентами.

дно Тихого океану
дно Тихого океану

Сейсмолог з Університету Райса Фенлінь Ню заявив, що в дослідженні є перші сейсмічні зображення верхньої і нижньої меж тектонічних плит, зокрема на знімках є перехідна зона мантії, яка починається приблизно в 410 км від поверхні Землі і простягається приблизно на 660 км.

Багато досліджень показують, що плита насправді сильно деформується в перехідній зоні мантії, стає м'якою і легко деформується. Те, наскільки плита деформується або зберігає свою форму, має значення, коли ми пояснюємо, чи змішується вона з мантією, якщо так, то як, і який охолоджуючий ефект вона робить Фенлінь Ню, Сейсмолог з Університету Райса

вода, море, океан
вода, море, океан

При зустрічі тектонічні плити стикаються і кришаться, вивільняючи сейсмічну енергію. У деяких випадках це може спричинити руйнівні землетруси та цунамі, але більшість сейсмічних коливань занадто слабкі, щоб люди могли їх відчути без спеціальної техніки.

Використовуючи сейсмометри, вчені можуть вимірювати величину і місце розташування сейсмічних коливань. Так як сейсмічні хвилі більш активні в одних породах і сповільнюються в інших, вчені можуть спостерігати за змінами в надрах так само, як лікар, за допомогою ультразвуку.

тропічний пляж
тропічний пляж

Таким чином група вчених за допомогою мережі сейсмічних станцій побудувала зображення кордонів затопленої Тихоокеанської плити. Вони припускають, що зараз над цією плитою знаходиться сучасний Китай. Дані про те, що пролягають протоки, можуть пояснити характер сейсмологічних змін.