Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не хотів би залучати армію для наведення громадського порядку в країні, але, за його словами, "будь-що може трапитися".

Білоруський лідер Олександр Лукашенко зізнався, що не хотів би залучати армію для наведення порядку в країні, але в разі загострення ситуації "всяке може трапитися".

Глава Білорусі нагадав, що нинішні війни часто починаються з протестів і демонстрацій, які поступово поглинають країну, і починається хаос. "Небажано, звичайно, щоб нам довелося вдаватися до Збройних сил. Але всяке може бути", - сказав Лукашенко, зазначивши, що за розхитування ситуації всередині його країни можуть стояти зовнішні сили, зацікавлені в дестабілізації.

Політик, не називаючи зацікавлені сторони, не виключив, що в Білорусь направлять професійних військових із приватних закордонних компаній.

"На майдан, якщо своїх немає, а у нас замало" майданутих ", їх підтягнутий з боку", - сказав Лукашенко.

Уже в серпні білоруси вибиратимуть нового президента, і нинішня політична кампанія стала однією з найбільш напружених і скандальних за всю історію незалежної країни.

У липні Лукашенко вже заявляв про реальну загрозу повторення українського Майдану в його країні. На думку політика, зміни в країні повинні починатися не з такого. Він побоюється, що втручання зовнішніх "ляльководів" (раніше Мінськ звинуватив у втручанні у внутрішню політику Росії та Польщі) може привести до припинення існування Білорусі.

Тим часом публіцист Олександр Невзоров розкритикував реакцію президента Лукашенка на протести в Республіці Білорусь. На його думку, глава держави продемонстрував "істерику".

Відомий російський журналіст, режисер і публіцист Олександр Невзоров в ефірі "Ехо Москви" прокоментував останні події в Білорусі.

Експерт вважає, що президент країни Олександр Лукашенко абсолютно неправильно реагує на протести.

"Лукашенко пише кров'ю по асфальту. І це та наскальний живопис, яка не повинна бути фінальною крапкою в його біографії. Він довів, що ОМОН - це кращий ретранслятор президентської істерики", - підкреслив Невзоров.

Російський публіцист додав, що людей, які протестують в Білорусі, зараз дуже жорстко "гвинтів" силовики. І Лукашенко так нервує, оскільки відчуває, що ніякої народної любові до нього зараз немає, а крісло під ним почало сильно хитатися.

Невзоров додав, що беззмінний глава держави міг би піти красиво, але, як і всі авторитарні правителі, просто не вміє цього робити. "Але ось диктатори, козли, вони тому і диктатори, що йти не вміють", - резюмував він.