Протестувальники у Чикаго вимагали знести пам'ятники Колумбу, який відкрив Америку, але й був жорстоким до корінного населення. Міська влада вирішила так і зробити, ба більше – має намір переглянути доцільність існування усіх решти пам'ятників.

У місті Чикаго в США прибрали – начебто тимчасово – памʼятники мореплавцю Христофору Колумбу, який, власне, і відкрив Америку. Про це розповіли в USA Today. Мовиться про статуї в Грант-парку та у парку Арріго.

Пам'ятники викликали обурення учасників антирасистських протестів – їх намагалися повалити, що спричинило сутички з поліцією.

Такий крок – "частина зусиль із захисту громадської безпеки та збереження безпечного простору для всебічного і демократичного суспільного діалогу про символи нашого міста". пояснила мер Чикаго пані Лорі Лайтфут

Крок, до слова, лише перший – влада планує ревізувати всі памʼятники, аби оцінити доцільність їхнього існування.

Протестувальники – учасники антирасистських акцій – вважають, що Колумб аж ніяк не герой, яким його показують у фільмах та підручниках з історії. Мовляв, жорстокість цього чоловіка щодо корінних народів Америки просто ігнорують, а це – неправильно.

Чому у США почалися та тривають протести

Протести у США спалахнули після 25 травня – коли стало відомо, що поліцейський фактично задушив коліном беззбройного афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання.

Усім причетним до того випадку копам висунули звинувачення в убивстві.

Власне Дереку Шовену, через дії якого й помер Флойд (це вже підтвердила експертиза), вже обрали запобіжний захід – тримання під вартою з правом вийти під заставу в 1 мільйон доларів.

У разі визнання судом його провини покарати копа можуть довічним або навіть смертю.

Попри це та обіцянки влади реформувати поліцію, у США не вщухають масштабні антирасистські протести.