Психіатр Євген Фомін в інтерв'ю радіо Sputnik порадив російським чоловікам плакати, оскільки це корисно для нервової системи, а сльози - потужний антистресовий механізм.

Він зазначив, що чоловіки вважаються психологічно спокійними і емоційно стабільними, у той час як жінки можуть плакати не соромлячись, щоб зняти напругу. У цьому їх психологічну перевагу, з яким пов'язаний той факт, що тривалість життя чоловіків в Росії в середньому на 11 років менше, ніж у жінок.

Як розповів психіатр, плачучи, людина дозволяє через сльози виходити важким і негативним емоціям. Тому чоловікам складніше пережити складну життєву ситуацію, оскільки він «практично позбавлений можливості використовувати плач як антистресової механізму», - зауважив Фомін.

Крім того, плач дозволяє уникнути депресії або пасивної агресії, зі сльозами з організму виходять токсини і шкідливі речовини, що стимулюють стрес. Також плакати корисно для чіткості зору і розвитку емпатії.

При цьому психіатр попередив, що часто «випускати пару» таким чином не потрібно ні жінкам, ні чоловікам, особливо на людях, інакше можна звикнути до слабкої і жертовної позиції.

Раніше психолог розповів, що через введені обмеження на тлі пандемії коронавируса росіяни стали більше цінувати особистий простір. Крім того, багато хто усвідомив, як легко втратити роботу. За словами психолога, змінилися і поведінкові звички росіян. Вони стали дотримуватися дистанції і частіше мити руки.