Схвалений Конгресом США оборонний бюджет країни, в якому передбачено посилення санкцій за "Північний потік-2", тепер повинен підписати американський президент.

11 грудня Сенат США підтримав проект оборонного бюджету країни на 2021 рік, який, зокрема, передбачає посилення санкцій проти газопроводу "Північний потік – 2". Про це поінформував The Texan.

Видання зазначає, що верхня палата Конгресу США, як і Палата представників 9 грудня, підтримала документ переважною більшістю. Це означає, що Сенат зможе подолати вето президента США Дональда Трампа, якщо той відмовиться його підписати.

За проект бюджету проголосували 84 сенатори, проти-13.

Документ вже направили на підпис Трампу.

Дональд Трамп та Меланія Трамп
Дональд Трамп та Меланія Трамп

Розширені обмеження проти " Північного потоку-2 "націлені на більш широке коло компаній, включаючи ті, які надають послуги зі страхування, перестрахування, тестування, інспекції або сертифікації,"необхідні або істотні для завершення таких проектів". Відповідно до законопроекту, постачальники послуг або обладнання для модернізації технологій або установки зварювального обладнання трубоукладальних суден також знаходяться під загрозою санкцій США. Повідомляється, що постраждають близько 120 компаній з більш ніж 12 країн Європи.

Російський "Комерсант" пише, що в документі передбачені санкції проти Туреччини за покупку російських зенітних ракетних комплексів С-400.

За даними "Укрінформу", проект бюджету передбачає виділення Україні $250 млн оборонної допомоги, у тому числі $75 млн – на системи летального озброєння.

Bloomberg відзначає, що Трамп погрожував не підписати проект бюджету, оскільки він передбачає перейменування військових баз і не включає скасування закону, що захищає технологічні компанії від відповідальності за більшу частину контенту.

"Північний потік-2" - газопровід, який повинен зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту-понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м3 газу на рік. Спочатку повідомлялося, що вартість проекту - €9,9 млрд, пізніше, за даними The New York Times, вона зросла до майже $11 млрд. станом на грудень 2019 року було добудовано 93,5% газопроводу, повідомляв офіційний представник оператора проекту – компанії Nord Stream 2 AG – Йенс Мюллер.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Влада США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу було заморожено, оскільки в грудні 2019 року США ввели санкції проти європейських підрядників, що беруть участь у проекті. Відразу після цього швейцарська компанія Allseas призупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладачі. "Газпром" заявив про залучення до завершення проекту російських трубоукладачів.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель стверджувала 1 вересня 2020 року, що "Північний потік – 2" добудують, незважаючи на погрози США. 8 вересня вона сказала, що буде погоджувати будь-які дії проти Росії у зв'язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального з європейськими партнерами, але ще НЕ вирішила, чи торкнуться вони будівництво газопроводу. 11 вересня Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік – 2" можуть заморозити в якості реакції на отруєння Навального, але вже 17 жовтня оголосив, що газопровід буде добудований.

Кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден, який набрав найбільшу кількість голосів, заявив про жорстку позицію щодо "Північного потоку-2". Він хоче назавжди зупинити цей проект.

Спеціально обладнане російське судно" Академік Черський " не стало добудовувати газопровід і вирушило в Калінінград 27 листопада. Корабель відправили до Росії, оскільки найнята "Газпромом" для сертифікації "Північного потоку – 2" норвезька компанія Det Norske Veritas – Germanischer Lloyd не змогла перевірити судно і його обладнання через санкції США.

Незважаючи на це, представник Nord Stream 2 AG заявив про плани відновити будівництво газопроводу вже з 5 грудня. Посольство США в Берліні 5 грудня закликало уряд Німеччини зупинити будівництво "Північного потоку – 2".