Міноборони Азербайджану оголосило в понеділок, 27 липня, про проведення спільних навчань з Туреччиною. Вони пройдуть в різних частинах країни з 29 липня по 10 серпня. Так, 1-5 серпня відбудуться маневри із залученням сухопутних військ в Баку і Нахічевані, а 29 липня - 10 серпня - за участю військової авіації в Баку, Нахічевані, Гянджі, Кюрдамір і Євлах. У військовому відомстві заявляють, що навчання відбудуться "згідно з річним планом".

Сегодня ВС Турции вошли в приграничный Азербайджанский город Нахчыван. Добро пожаловать братья!

Posted by Djavanshir Akhmedov on Monday, July 27, 2020

З 12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану тривають збройні конфлікти. В Азербайджані заявили про спробу ВС Вірменії атакувати позиції армії республіки з використанням артилерії, в Єревані ж назвали причиною загострення спроби прориву з азербайджанської сторони. Обидві сторони повідомляли про загиблих військовослужбовців. З 17 липня обстановка, за оцінками обох сторін, відносно спокійна, але повідомлення про обстріл в районі кордону і у лінії зіткнення в Нагірному Карабасі надходять практично щодня.

27 липня Міноборони Вірменії повідомило про загибель вірменського військовослужбовця в результаті снайперського вогню з боку азербайджанських військових. У свою чергу, за даними Міноборони в Баку, збройні сили Вірменії за добу порушили режим припинення вогню 45 разів.

Війська Туреччини увійшли до Азербайджану
Війська Туреччини увійшли до Азербайджану

Конфлікт через Нагірний Карабах

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почалося в лютому 1988 року. В ході війни Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і сімома прилеглими до нього районами.

Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеної Нагірно-Карабахської республікою з одного боку і Азербайджаном з іншого боку був встановлений в травні 1994 року. Переговорний процес йде за посередництва Мінської групи ОБСЄ, створеної в 1992 році для пошуку шляхів мирного врегулювання нагірно-карабахського конфлікту. У неї входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція і США.