Судно-трубоукладач «Академік Черський», яке здатне добудувати газопровід «Північний потік-2», більше не належить «Газпрому».

Про це повідомляє РБК.

Відзначається, що судно продовжує стояти в німецькому порту Мукран, на логістичної базі Nord Stream 2.

Виходячи з даних видання, є ймовірність, що компанія скористалася правом не розкривати частину даних на підставі санкцій ризику. Таке право дано постановою уряду від 4 квітня 2019 року.

Слід зазначити, що американські сенатори ухвалили проект оборонного бюджету США на 2021 рік, що включає в себе додаткові санкції проти газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Оніі будуть спрямовані проти компаній, що займаються будівництвом газопроводів або якось причетних до цього.

Раніше повідомлялося, що американська влада максимально посилили тиск на європейських підрядників «Північного потоку-2».

Зокрема, США почали проводити конференції по відеозв'язку з представниками європейських фірм-підрядників «Північного потоку-2», в ході яких роз'яснюють негативні наслідки участі в будівництві.

Нагадаємо, Данія ввела тимчасову заборону на роботи по прокладанню російського газопроводу «Північний потік-2» в своїх територіальних водах. Це пов'язано з тим, що вже два місяці в районі острова Борнхольм російські трубоукладчики не можуть почати будівельні роботи через нерест тріски.

Також повідомлялося, що Україна і Польща не допустять реалізацію «Північного потоку-2».

Під час зустрічі у Варшаві міністри закордонних справ України і Польщі Дмитро Кулеба та Яцек Чапутовіч відзначили, що російський проект «Північний потік-2» несе загрозу енергетичній безпеці всієї Європи.

«До сих пір ми постійно застерігали від жорстких заходів у відповідь щодо США, оскільки не хочемо опинитися в санкцій спіралі. Тепер ми дивимося на це трохи інакше. Ми активно працюємо над конкретними пропозиціями », - сказав керівник OAOEV Міхаель Хармс.