Уряд задумався про розширення "чорного списку" нев'їзних російських артистів.

Російським співакам Михайлу Шуфутинському і Філіпу Кіркорову можуть заборонити в'їзд до Литви за використання м'яких методів пропаганди, повідомив у п'ятницю, 15 січня, міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс, передає ТАСС.

Філіп Кіркоров. Фото: скріншот відео
Філіп Кіркоров. Фото: скріншот відео

Заява прозвучала після того, як компанії, які планували концерти цих двох виконавців у Литві, отримали з державної скарбниці субсидію в розмірі €30 тисяч на покриття збитків через скасування заходів. Так, фірмі Bravo events виплатили 13,7 тисяч євро в якості компенсації збитків через скасування концерту Кіркорова, а компанії Mon voyage компенсували майже 17 тисяч євро за скасування концерту Шуфутинського.

Незважаючи на те, що подібна практика існує в Литві давно, випадок з російськими артистами викликав скандал в місцевих ЗМІ. В уряді серйозно задумалися про розширення "чорних списків".

"У МЗС сформована робоча група, якій належить оцінити правові можливості заборони в'їзду цим та іншим виконавцям, що поширюють російську пропаганду", - підкреслив Ландсбергіс, додавши, що Литва буде керуватися в таких рішеннях юридичними інструментами. Він зазначив, що списки нев'їзних повинні регулярно оновлювати, доповнюючи їх іменами учасників репресій в Білорусі.

Голова парламентського комітету закордонних справ Жигімантас Павіленіс впевнений, що пропаганда в будь-якому вигляді небезпечна для країни.

Михайло Шуфутинський
Михайло Шуфутинський

"Особисто я вважаю, так. До жорсткої сили ми, я сподіваюся, не дійдемо, але м'яка загроза є, ми повинні на це реагувати", – сказав депутат.

Віце-міністр культури Литви, екс-керівник Литовської ради з культури Дайна Урбанавічене шкодує про ситуацію, що склалася з виплатою субсидій за концерти Шуфутинського і Кіркорова.

"Коли я працювала головою Литовської ради з культури (ЛСК), при розподілі субсидій організаторам заходів культури і мистецтва, відповідно до зазначених в умовах програми вимог, враховувалися тільки економічні та юридичні аспекти", – цитує слова чиновниці NBS.

Фото Філіпа Кіркорова
Фото Філіпа Кіркорова

Вона підкреслила, що думки і дії згаданих виконавців йдуть врозріз з цінностями ЛСК і литовського суспільства і в конкурсах ради, тобто в тих рамках фінансування, в яких дається Експертна оцінка, такі заходи фінансуватися не будуть.

Міністр культури Симонас Кайріс назвав подію ганебною ситуацією і пояснив це "порочним колишнім порядком виплати субсидій". Міністр пообіцяв, що тепер при виплаті субсидій буде даватися оцінка якості та художньої цінності продукту.