Парламент Франції схвалив закон Про захист "сенсорної спадщини" сільської місцевості. Це означає, що шукають спокою і тиші люди не зможуть подавати в суд на голосно кукурікають півнів і квакаючих жаб.

Спадщиною також вважаються коров'ячі дзвіночки, запах гною, стрекотіння коників, шум від тракторів та інші типово сільські звуки і запахи.

Про це пише The Guardian.

"Життя в сільській місцевості означає прийняття деяких її проблем", - сказав міністр з розвитку сільської місцевості Жоель Жиро перед голосуванням.

Американка заплатила 10 тисяч доларів за операцію курки
Американка заплатила 10 тисяч доларів за операцію курки

Закон був прийнятий після кількох судових тяжб між сусідами-селянами. Найгучніша-справа Півня Моріса з острова Олерон і його господині. Сусіди звинуватили птицю в "шумовому забрудненні".

На їхню думку, півень кукурікав надто голосно, через це їм доводилося рано вставати. Позивачі вимагали компенсувати страждання.

Восени 2019 року суд вирішив справу на користь Півня і зобов'язав сусідів виплатити його господині тисячу євро за моральну шкоду. Влітку 2020-го Моріс помер від риніту у віці шести років — він прожив довго.

Справа Моріса стала відображенням зростаючої напруженості між старожилами сіл і» чужинцями", наївні очікування яких суперечать повсякденним реаліям заміської місцевості. Закон про "сенсорну спадщину" звів конфлікт нанівець.

Раніше французький суд визнав квакання жаб у ставку занадто гучним. Після дев'ятирічної тяжби він зобов'язав власників водойми-французьких пенсіонерів Мішеля і Анні Пешра, його осушити.