На території Білорусі фахівці в області археології виявили найдавніший череп, який належить людині, яка померла 3,5 тисяч років тому. Вчені не змогли з'ясувати, від чого померла ця людина, проте їм вдалося встановити, що він страждав від великих проблем із зубами.

Про це повідомляє портал "Перши Регіон"

Аспірант відділу антропології Інституту історії НАН Білорусі Дар'я Грицкевич показала череп "стародавнього шахтаря" - саме так названі розкопки через їх місцезнаходження. Повідомляється, що на кістки натрапили недалеко від села Червоне Село Волковиського району Гродненської області.

Тоді археологи проводили розкопки, намагаючись відкопати стародавню шахту бронзового століття, де видобувають кремній. Фахівці не змогли точно з'ясувати, чому це людина померла, але вони встановили, чим він хворів в той час.

Археологічні розкопки в Білорусі
Археологічні розкопки в Білорусі

Виявляється, у "стародавнього шахтаря" були серйозні проблеми з зубами, через що він був хворий на хронічний синусит. Саме такі висновки зробили вчені після того, як побачили у людини надбрівні дуги, які були висунуті вперед.

За словами антропологів, в ті часи рівень медицини був досить хорошим, оскільки тоді медики могли загоювати серйозні травми. У зв'язку з цим, частини кісток добре прижилися. За словами вчених, в той період люди найчастіше пошкоджували ключиці і ламали кінцівки.

Нагадаємо, що у порту Ізраїлю фахівці натрапили на древній шолом грецького воїна.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Іспанії звичайні робітники виявили стародавню баню.

Також портал "Українці" писав, що у Помпеях археологи відкопали давню весільну колісницю.