Одіозний російський політик, глава ЛДПР Володимир Жириновський назвав відбуваються нині події в Білорусі агонією режиму Лукашенка, в результаті якої беззмінному лідеру цієї країни просто доведеться з неї втекти.

Читайте нас у Google News!

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Відповідну заяву розміщено на сайті партії. За словами Жириновського, білорусів позбавили доступу до інтернету, перестали працювати месенджери, соцмережі, затримані багато журналістів. Проведення виборів подібним чином, вважає лідер ЛДПР, не в правилах сучасної Європи, а ближче до Середньовіччя.

«Ми солідарні з усіма, хто був схильний до репресій, в першу чергу, це стосується затриманих журналістів російського телеканалу «Дождь». Вони нічого не порушували і повинні бути звільнені», - сказав він.

Володимир Жириновський вважає, що незалежно від офіційних результатів кампанії, Лукашенко доведеться не святкувати перемогу, а, "швидше плакати".

«Виборці Білорусі вже відмовили в довірі Лукашенко і більше не хочуть жити під ним. Їм потрібна свобода і повага. Тому, в кінцевому рахунку Олександра Григоровича чекає доля Януковича », - додав він. Політик нагадав, що люди масово виходять на вулиці там, де влада демонструє неповагу до громадян, застосовуючи проти них силу.

Раніше Українці писали, що у Білорусі одразу після закриття виборчих дільниць опублікували результати національного екзит-полу. Згідно з ним, за чинного главу держави Олександра Лукашенка проголосували 79,7% виборців.

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Його головній конкурентці, опозиційній кандидатці Світлані Тихановській екзит-пол віддає 6,8% голосів.

Далі, за даними екзит-полу, ідуть ексдепутатка Анна Конопацька (2,3%), лідер кампанії «Говори правду» Андрій Дмитрієв (1,1%), голова партії «Білоруська соціал-демократична громада» Сергій Черечень (0,09%).

Проти всіх, за даним екзит-полу, проголосували 9,2% виборців.

Екзит-пол проводила Молодіжна лабораторія соцдосліджень на замовлення національного представництва Міждержавної телерадіокомпанії «Мир». Опитування проводили на 320 дільницях, опитали 12 340 людей.

За даними Центральної виборчої комісії, явка станом на 18:00 становила понад 79%.

9 серпня в Білорусі проходять вибори президента. У низці міст Білорусі та столицях європейських держав вишикувалися черги до виборчих дільниць. Зокрема, у Києві біля посольства Білорусі очікували близько 500 охочих проголосувати.

Із самого ранку до Мінська стягують військову техніку. Ближче до вечора ОМОН перекрив центральну вулицю міста — проспект Незалежності. Головні будівлі оточили військові та спецтехніка.

У різних містах жителі повідомляють про перебої з інтернетом — проблеми фіксують у роботі Telegram, Viber, YouTube і кількох популярних новинних ресурсів.