У Франції, недалеко від колишнього бенедиктинського абатства Клюні в Соні і Луарі, фахівці в області археології відкопали справжні цінні речі – більше 2-х тисяч золотих і срібних монет. Крім цих монет, археологи змогли відкопати й інші унікальні артефакти.

Про це повідомляє портал "The Connexion".

Стало відомо, що унікальну знахідку виявила група археологів і студентів з Університету Люм'єр Ліона 2 і CNRS. Крім монет і артефактів, фахівці знайшли і 21 ісламський Золотий динар.

При цьому, вчені відзначили, що монети були створені між 1121 і 1131 роками в Іспанії і Марокко за часів правління Алі ібн Юсуфа. Крім того, в тканинному мішку було знайдено понад 2200 срібних монет, які викарбувані в абатстві Клюні.

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

За словами фахівців, крім монет, їм вдалося знайти золоте кільце, на якому було нанесено зображення бюста бога і напис першої половини XII століття. Також археологи говорять і про те, що під час розкопок вони знайшли маленький круглий предмет із золота і золоту фольгу, загорнуту у футляр.

Як стверджують фахівці в галузі науки і археології, абатство Клюні було засноване завдяки герцогу Аквітанії Вільгельму I. За словами вчених, це місце було одним з найбільших абатств Західної Європи, які існували в середні століття.

Нагадаємо, що у Єгипті фахівці змогли виявити стародавній монастир, в якому вирощували тварин і робили алкоголь.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Ізраїлі фахівці знайшли стародавню печатку з ім'ям власниці.

Також портал "Українці" писав, що у порту Ізраїлю археологи знайшли шолом давньогрецького воїна.