У Болгарії фахівці в сфері археології натрапили на унікальну знахідку – вони виявили глиняну табличку, на якій були нанесені невідомі написи. Повідомляється, що знахідку археологи виявили, коли здійснювали розкопки доісторичного поселення недалеко від міста Бата.

Про це повідомляє портал "Archaeology in Bulgaria"

За словами археологів, стародавнє поселення існувало в кінці VI-початку V тисячоліття до н. е. як розповіли вчені, вік знайденої таблички становить 7 тисяч років. Вони вважають, що ця табличка була способом передачі інформації.

На жаль, дослідники не змогли розшифрувати, що було нанесено на табличці, оскільки автори не використовували відомі літери. Тим не менш, вчені висловили надію, що в майбутньому вони зможуть розшифрувати написи за допомогою штучного інтелекту.

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

Як з'ясувалося, такого роду таблички в Болгарії та інших країнах археологи знаходять, починаючи з 1969 року. Таблички зроблені в довгастій формі і виготовлені з необпаленої глини. Саме в той період з'явився такий термін, як "протопісьменность".

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

Крім знаків, на табличках ще були нанесені зображення різних тварин. Поки вчені не розуміють, чи передавали стародавні жителі інформацію за допомогою цих тварин. Крім того, на місці розкопок археологи знайшли ще й жіночі статуетки, зроблені з глини.

Нагадаємо, що в Іспанії група археологів натрапила на унікальні сліди неандертальців.

Як раніше повідомляв портал "Українці", у Китаї археологи виявили унікальну золоту маску.

Також портал "Українці" писав, що у Греції фахівці знайшли статуетку священної тварини.