У Великобританії в графстві Йоркшир фахівці в області археології знайшли найдавніше місце, де в давні часи добували сіль. За словами археологів, вік солеварні становить приблизно 5800 років, а сіль в ній добували ще до тих пір, як побудували Стоунхендж.

Про це повідомляють на сайті "Cambridge University Press".

Археологи, які здійснювали розкопки, стверджують, що вони знайшли солеварню біля Лофтуса, невеликого села на північ від йоркширських пусток. За їх словами, це була дуже успішне виробництво, оскільки в стародавні століття саме сіль могла зберегти м'ясо і шкуру тварин.

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

5800 років тому сіль добували точно таким же способом, яким зараз користуються в деяких країнах. У Північному морі діставали воду, випаровували її до розсолу і гріли в горщиках з глини до тих пір, поки рідина не випарується. Потім горщик розбивали, а сіль зберігали у вигляді шматків або порошку.

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

На місці, де була розташована солеварня, фахівці відкопали і частини горщиків, де випаровували сіль. Також археологи знайшли сам продукт, знаряддя праці з каменю, місце для зберігання, кам'яну піраміду і общинне житло. Всі ці знахідки говорять про те, що солевари працювали довго і продавали свій продукт.

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

За словами вчених, в той період цей продукт можна було отримати шляхом випаровування або видобутку в звичайних шахтах. Але добути сіль в шахтах можна було тільки в тому випадку, якщо вона перебувала на невеликій глибині.

Нагадаємо, що у Франції фахівці відкопали цінний скарб, який датується 12-м століттям.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Іспанії археологи виявили сліди життя неандертальців.

Також портал "Українці" писав, що у Китаї археологи знайшли маску, яка складається з 84% золота.