З 12 травня посольство США в Росії тимчасово припиняє прийом заяв на отримання неімміграційних віз. Це не торкнеться тільки дипломатичні поїздки.

Про це повідомляє російський Forbes з посиланням на заяву посольства.

Диппредставництво роз'яснило, що йому доводиться на 75% зменшити штат консульських співробітників у зв'язку із забороною на наймання іноземних громадян. З цієї причини кількість консульських послуг з 12 травня буде скорочено.

Президент-агресор Володимир Путін підписав 23 квітня указ, який обмежує аж до заборони прийом на роботу фізосіб, що знаходяться на території Росії, посольствами "недружніх" країн. Список таких держав Путін доручив скласти уряду.

отримання візи
отримання візи

До неімміграційних віз відносяться туристичні, студентські, ділові, робочі візи, а також візи для учасників програм обміну та ін.З 1 квітня 2021 візи в США можна було отримати тільки в Москві, оскільки генконсульство в Єкатеринбурзі з зазначеного дня призупинило видачу дозволів.

Посольство США підкреслює, що з 12 травня продовжить надавати тільки екстрені послуги громадянам США і видавати "дуже обмежену" кількість іммігрантських віз – теж в екстрених випадках.

Американцям в Росії, у яких закінчилася Віза, посольство рекомендувало покинути Росію до 15 червня. Якщо громадяни США планують залишитися в країні після 15 червня, їм слід звертатися в російське МВС.

отримання візи
отримання візи

Раніше стало відомо, що Європарламент розробив проект резолюції, в якому запропонував відключити Росію від міжнародної платіжної системи SWIFT і зупинити будівництво газопроводу "Північний потік – 2". При цьому в ЄС вважають, що у Брюсселя немає відповідних повноважень.