Риба Інь і Ян – це спірне блюдо, в якому тіло риби готується, а голова залишається свіжою, так що вона рухає ротом і очима під час їжі.

Від риби, яка пахне громадським туалетом, до твердого, як камінь, сиру і навіть пирога з рибними головами – світ повний дивних продуктів, але деякі страви можна назвати по-справжньому тривожними. Що ж, блюдо, яке ви збираєтеся відкрити, – одна з таких рідкостей.

Інь і Ян – жива і мертва риба одночасно
Інь і Ян – жива і мертва риба одночасно

Як повідомляється, винайдена на початку 2000-х ресторатором з міста Цзяї, Тайвань, риба Інь і Ян, також відома як «мертва і жива риба", безумовно не блюдо для слабкодухих. Воно складається з цільної риби, зазвичай коропа, тіло якої приготовлено і покрито соусом, але голова залишається сирою, так що її рот і очі все ще рухаються, поки її їдять.

Інь і Ян риби почали з'являтися в заголовках новин в Китаї і на Тайвані ще в 2007 році, коли фотографії і відео з тривожним «делікатесом» почали з'являтися в Інтернеті. Незабаром було виявлено, що це блюдо було створено тайванським кухарем, який розробив особливу техніку приготування риби настільки швидко, що рот і очі її сирої голови все ще смикалися, коли її подали.

Інь і Ян – жива і мертва риба одночасно
Інь і Ян – жива і мертва риба одночасно

Спочатку з живої риби акуратно видалили луску, не пошкодивши її; потім голову риби обертали рушником з кубиками льоду, а тіло занурювали в вок з гарячим маслом і смажили близько двох хвилин. Потім рибу акуратно поклали на велику тарілку, залили кисло-солодким соусом, і подали тим, у кого шлунок був досить твердим, щоб із задоволенням її з'їсти.

Незважаючи на те, що шеф-кухар запевнив усіх, що риба насправді не жива і що рухи її рота і очей були лише неконтрольованими нервовими спазмами, відео розлютило як захисників прав тварин, так і широку публіку, і риба інь і ян була в кінцевому підсумку заборонена не тільки в Чайі, але на всьому Тайвані.

Але те, що тривожне блюдо було заборонено в країні, де воно було створено, не означає, що воно просто зникло. Риба інь і ян була поширена в материковому Китаї, де її, мабуть, подають до цих пір.

@lifetiper

😭🥺🥺#fyp #😭😭😭 #🥺🥺

♬ See You Again (Piano Arrangement) - Alexandre Pachabezian

Пошук на YouTube виявив пару старих відео з рибою інь і ян і людьми, які тикають в неї чимось, щоб побачити, як рухаються її рот і зябра, але є також свіжі свідчення того, що блюдо все ще подають в деяких ресторанах, наприклад це відео в TikTok. опубліковано ще в березні, його переглянули більше 3 мільйонів разів.

Як хтось міг навіть винести таке, коли їм подали щось подібне в ресторані, не кажучи вже про те, щоб з'їсти це, уявити навіть не в силах, але, напевно, кожному своє...