Австрійська компанія Tec-Innovation нещодавно представила розумне взуття, в якій використовуються ультразвукові датчики, щоб допомогти людям, що страждають вадами зору, виявляти перешкоди на відстані до чотирьох метрів.

Ця розумне взуття, відоме як InnoMake, покликане стати сучасною альтернативою старої тростини, за допомогою якої мільйони людей у всьому світі можуть пересуватися максимально безпечно. Доступна в даний час модель використовує датчики для виявлення перешкод і попереджає користувача за допомогою вібрації і звукового оповіщення, що подається на смартфон з підключенням по Bluetooth.

Звучить досить вражаюче, але компанія вже працює над набагато більш просунутою версією, яка включає камери і штучний інтелект, щоб не тільки виявляти перешкоди, але і їх характер.

Tec-Innovation у партнерстві з австрійським технологічним університетом Граца розробила сучасні алгоритми глибокого навчання, змодельовані на основі нейронних мереж, які можуть аналізувати інформацію, надану датчиками і камерами, вбудованими в взуття InnoMake, щоб визначити, чи вільна область, а при виявленні перешкод – безпечно їх обходити, а також розрізняти різні типи перешкод.

"Доречно не тільки попередження про те, що я зіткнувся з перешкодою, а й інформація про те, з якою перешкодою я зіткнувся. Тому що має велике значення, стіна це, машина або сходи", - сказав TechXplore Маркус Раффер, один із засновників Tec-Innovation.

"Ультразвукові датчики на носінні взуття виявляють перешкоди на відстані до чотирьох метрів. Потім власника попереджають вібрацією та / або звуковими сигналами. Це працює дуже добре і вже особисто мені дуже допомагає", - додав Раффер.

Поточна версія взуття InnoMake вже доступна для покупки на веб-сайті Tec-Innovation за ціною 3200 Євро (3850 доларів США) за пару. Навіть без функції камери, робота над якою все ще триває, кросівки являють собою вражаючу технологію, в якій реалізовані розширені режими і алгоритми, що дозволяють максимально спростити використання системи.

"Ви можете вносити зміни в режимі реального часу за допомогою кнопки на задній панелі пристрою. Дальність дії можна відрегулювати до 4 метрів шляхом короткочасного натискання кнопки. Ви можете активувати інтелектуальний режим, який автоматично призупиняє роботу системи, наприклад коли ви сидите, і ви також можете використовувати InnoMake в якості сканера для отримання інформації про ваше оточення за допомогою руху ніг", - йдеться на веб-сайті Tec-Innovation

Вдосконалена система зручно вбудована в передню частину взуття у водонепроникному і пилонепроникному футлярі. Він живиться від важкого акумулятора, який може працювати до одного тижня, залежно від використання. Акумулятор можна зарядити всього за три години за допомогою USB-кабелю.

Наступним кроком Tec-Innovation є використання даних, зібраних її системою, для створення свого роду навігаційної карти вулиць для людей з ослабленим зором.

"В даний час тільки власник взуття отримує вигоду з даних, які збирає взуття під час ходьби. Було б набагато більш стійким, якби ці дані також могли бути доступні іншим людям в якості засобу навігації", - пояснив комп'ютерний вчений Фрідріх Фраундорфер.