У Росії Омський союз ритуальних організацій "Спадщина" і Новосибірський проект "Некрополь XXI століття" провели обіцяні в минулому році змагання зі швидкісного риття могил.

Конкурс відбувся в парку "Кам'янка", який знаходиться навпроти Новосибірського крематорію, повідомляє портал "Вести-Новосибірськ".

змагання зі швидкісного риття могил в Росії
змагання зі швидкісного риття могил в Росії

У змаганні "Могильний свавілля" брали участь команди з різних куточків Сибіру, по дві людини в кожній. Завданням конкурсантів було якомога швидше і акуратніше викопати яму заданого розміру: 200 сантиметрів в довжину, 80 в ширину і 160 в глибину. Якість роботи перевіряли за допомогою справжніх трун – їх опускали в свіжовириті могили.

У підсумку найшвидшими копачами визнали батька і сина Голованових з Омська — вони викопали яму за 38 хвилин.

За словами представників "Некрополя", конкурс організували, щоб підняти престиж спеціальності могильника і "привернути увагу молодого покоління до професії працівника ритуальних послуг".

"Могильне свавілля" вперше було анонсовано в червні минулого року – спочатку конкурс планували провести влітку 2020 року, але в підсумку перенесли через карантинні обмеження.

За цей час в Росії вже пройшло подібне змагання: його у вересні 2020-го організувала єдина диспетчерська служба ритуальних послуг Томська.