Іноді виробники можуть порушувати правила і додавати в звичайне м'ясо, наприклад, яловичину, заборонене до продажу і вживання.

Щоб вирішити проблему, вчені розробили набір для тестування м'яса на основі ДНК, пише Хайтек.

Технологія, створена в таїландському університеті Чулалонгкорна, розроблена в першу чергу для мусульман, оскільки їм заборонено за законами ісламу їсти свинину або м'ясо хижих тварин і не тільки.

мікросвинка виявилася величезною свинею
мікросвинка виявилася величезною свинею

Тим не менш, люди багатьох релігій, ймовірно, не будуть в захваті від вживання в їжу м'яса щурів або собак, яке, як стверджує університет, в деяких країнах таємно додають в яловичину.

Вчені застосували аналіз бічного потоку нуклеїнових кислот (ДНК-аналіз) для створення спеціальних тест-смужок нітроцелюлози, на які поміщається крапля розчину, що містить сирі або приготовані продукти. Протягом трьох годин смуги на тесті змінять колір, вказуючи на наявність слідів ДНК свині, собаки, кішки, гризуна або мавпи.

Дослідники заявляють, що для отримання результатів аналогічне тестування, проведене в лабораторії, займе від одного до п'яти робочих днів. Більш того, вони працюють над подальшим скороченням часу обробки результатів.

Зараз система використовується власниками бізнесу, агентствами з халяльної перевірки і "декількома споживачами з науковою освітою", як стверджують представники університету Чулалонгкорна.