Фермерські господарства і галузь гостинності (готелі, кафе, ресторани) в Польщі почали відчувати гостру нестачу робочих рук.

Про це повідомляє аналітичний центр міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal.

Відзначається, що в Польщі сезон збору врожаю ягід починається в кінці травня. При цьому підприємці побоюються, що половина їх врожаю може бути втрачена, якщо іноземці не повернуться до сезонної роботи. І незважаючи на те, що в Польщі через пандемію залишаються постійні робітники з України, це не вирішує проблему нестачі робочої сили в сільському господарстві.

заробітчани, кордон України та Польщі
заробітчани, кордон України та Польщі

"У пік сезону польським фермерам потрібно щорічно близько 100 тис.сезонних працівників і більшість з них – українці. Польські сезонні робітники в основному їдуть до Німеччини, Нідерландів і скандинавські країни, де платять більше, ніж у Польщі, тоді як для українців ці ринки як і раніше недоступні через пандемію", – розповіли в компанії.

Згідно з повідомленням, цього року пропозицій роботи, пов'язаних з гастрономією і гостинністю, набагато більше, ніж зазвичай – зокрема, затребувані офіціанти, бармени, покоївки і кухарі.

"Уряд Польщі оголосив про поступове скасування карантинних обмежень з середини травня, можна буде проводити заходи з дотриманням санітарних і кількісних обмежень, і разом з тим починається період канікул і відпусток. Великі ресторани і готелі поступово починають свою роботу, але вже стикаються з проблемою нестачі персоналу.... До нас вже звернулися з квітня близько 20 компаній, яким терміново потрібні співробітники", – відзначили в Gremi Personal.

Раніше повідомлялося, що більшість українських заробітчан у Польщі щомісяця отримують від 18,5 тис.до 30 тис. грн зарплати. Це стосується тих, хто працює на виробництві, в логістиці або підприємствах харчової промисловості. Такі види робіт є найпопулярнішими серед мігрантів.