У 1983 році в окрузі Робсон в Північній Кароліні, США, пройшов гучний судовий процес по згвалтуванню і вбивству 11-річної дівчинки, пише The Washington Post.

Тоді слідство звинуватило зведених братів 19-річного Генрі Макколлума і 15-річного Леона Брауна. Жодних прямих доказів на хлопців не було. Замість цього – свідчення провінційних сусідів, які порахували підозрілим те, що сім'я хлопців переїхала до них з Нью-Джерсі.

Хлопців доставили в поліцейську дільницю і протягом п'яти годин без адвоката вибивали з них свідчення. Макколлум так хотів додому, що зізнався у злочині, який не скоював. Його 15-річний брат теж зізнався, коли поліцейські пригрозили йому стратою.

чоловік відсидів 30 років помилково
чоловік відсидів 30 років помилково

Пізніше в суді адвокат заявив, що всі свідчення були дані під тиском, але розбиратися в тонкощах тоді ніхто не став. Мало того, суддя навіть не врахувала, що обидва затриманих страждали затримкою розумового розвитку, — обох засудили до смертної кари.

Пізніше Брауну змінили покарання на довічне ув'язнення, а Макколлум так і просидів всі ці роки в камері смертників, побивши рекорд за тривалістю в Північній Кароліні. У 2014 році сім'я засуджених домоглася повторного розслідування — так з використанням нових технологій слідству вдалося з'ясувати, що викурена сигарета, знайдена на місці злочину, належала Роско Артісу. Педофіла-рецидивіста посадили всього через місяць після затримання Генрі і Леона.

До кінця 2014 року встигли постаріти братів випустили, але тільки до 2021-го епопея з розслідуванням підійшла до кінця.

Суддя округу Роубсон Дуглас Сассер визнав зведених братів невинними і постановив виплатити по 31 мільйону доларів кожному, а також зробити виплату в розмірі 13 мільйонів. Всього американці отримали 75 мільйонів.