Міжсобірна присутність – дорадчий орган РПЦ, схвалив документ "Про благословення православних християн на виконання військового обов'язку".

Церковний акт регулює практику окроплення зброї святою водою, молебнів на відкритті казарм та інші патріотичні обов'язки священнослужителів. Про це пише "Коммерсантъ"

священики РПЦ освячують зброю
священики РПЦ освячують зброю

Церква звернула увагу на те, що використовувати термін «освячення» некоректно, коли мова йде про зброю. Він застосовується лише до "предметів, присвячених Богу".

"Документ, який був прийнятий на пленумі, передбачає благословляти не саму зброю, а військовослужбовців. Це означає, що церква благословляє не склад боєприпасів, а людей, православних воїнів і їх зброю, яку вони використовують для захисту Вітчизни», — пояснив заступник голови синодального відділу по взаєминах церкви з суспільством і ЗМІ Вахтанг Кіпшидзе.

Церковний акт розробили за дорученням Міжсоборної присутності, даному ще в 2017 році. Він допоможе РПЦ по-новому розставити акценти і підкреслити, що зброя не може бути благословенна сама по собі, тільки в контексті турботи про воїнів і їх життя, вважає Роман Лункін — глава Центру з вивчення проблем релігії і суспільства Інституту Європи РАН.