Мікроскопічні тварини, відомі як бделлоїдні коловертки, відразу ж почали їсти і спаровуватися після того, як вчені розморозили їх після 24000-річного перебування в арктичній вічній мерзлоті.

Про це повідомляється на порталі "Daily Star".

Російські вчені виявили бделлоїдних коловерток в мерзлому грунті, витягнутому за допомогою бурової установки в Сибіру.

Стас Малавін - науковий співробітник лабораторії кріології грунтів Пущинського наукового центру сказав: "Наш звіт є найтвердішим на сьогоднішній день доказом того, що багатоклітинні тварини можуть витримати десятки тисяч років криптобіозу - стан майже повністю зупиненого метаболізму".

Коловертки мікроскопічні, зазвичай живуть у водному середовищі і мають неймовірну здатність до виживання.

Попередні дослідження інших груп показали, що вони можуть вижити до 10 років у замороженому стані.

Але нове дослідження використовувало радіовуглецеве датування, щоб визначити, що істотам, яких вони витягли з вічної мерзлоти, було близько 24000 років.

Арктика
Арктика

"Висновок полягає в тому, що багатоклітинний організм може бути заморожений і зберігатися в такому вигляді протягом тисяч років, а потім повернутися до життя. Звичайно, чим складніше організм, тим складніше зберегти його живим в замороженому вигляді, а для ссавців це в даний час неможливо. Тим не менш, перехід від одноклітинного організму до організму з кишечником і мозком, хоча і мікроскопічним, це великий крок вперед", - йдеться в заяві Малавіна.

Як говориться в дослідженні, після того, як коловертка відтанула, істота змогла розмножуватися і харчуватися. Дослідники заморозили і розморозили сучасних коловерток, що живуть в районах вічної мерзлоти, щоб зрозуміти, як вони виживають в умовах анабіозу в мерзлій землі.

Вони виявили, що істоти можуть протистояти утворенню кристалів льоду, поки вони повільно заморожуються.

Нагадаємо, що самий еластичний чоловік показав неймовірні навички.

Як раніше повідомляв портал "Українці", вчені повідомили, що Земля зміщується з осі.