Дівчина намагається повернутися до нормальної ваги, але поки у неї не виходить: після клініки Маша скинула ще більше.

Москвичка Маша Стефаненко з дитинства займалася гімнастикою. Вона хотіла побудувати успішну спортивну кар'єру, і їй це вдавалося: полки дівчини ломляться від кубків, нагород і медалей.

тренер довів підопічну до анорексії
тренер довів підопічну до анорексії

Але в 16 років тренер почав тиснути на Машу, вказуючи їй на зайву вагу. Тоді спортсменка важила 57 кілограмів при зрості в 163 сантиметри, але для гімнастики це були занадто невідповідні цифри.

"Вони говорили, що моя вага занадто велика, можуть бути травми, я нічого не доб'юся в спорті. Я повинна була важити не більше 45 кілограмів. Я хотіла домогтися великих успіхів в гімнастиці і почала худнути. Хореограф мені говорив, що у мене жопа як у корови, я стрибаю як свиня", - розповіла Маша Стефаненко.

У підсумку дівчина стала дотримуватися правильного харчування, але до вечора все одно зривалася на солодке і домашню їжу. Тому вона вибрала для себе булімію: від усього з'їденого за день Маша відразу позбавлялася в туалеті, викликаючи блювоту.

тренер довів підопічну до анорексії
тренер довів підопічну до анорексії

За день вона робила так п'ять-шість разів протягом двох років, тому у неї на руці навіть утворилися шрами від зубів. Про це вона розповіла ведучій Лері Кудрявцевій на програмі "Зірки зійшлися".

Зараз 18-річна дівчина зважується кожен день, але ваги показують все ті ж 28 кілограмів. Від спорту Машу відсторонили через дефіцит ваги і нервової анорексії. Колишня спортсменка зверталася до лікарів, тому що втрата ваги на ній сумно позначилася: зіпсувалися зуби, випало волосся, з'являються пролежні і нерідкі набряки. Два рази дівчина лежала в клініці, і там їй ставало краще, але варто було повернутися додому, як Маша знову починала худнути.

тренер довів підопічну до анорексії
тренер довів підопічну до анорексії

"Мені це вбивали у голову протягом довгого часу тренери з гімнастики. Вони зламали мене психологічно. У мене був голос в голові, який говорив: "Ти негідна їжі, ти не повинна це їсти", - каже Марія Стефаненко.

Машу підтримують батьки, які хвилюються і просять збільшити денну норму калорій. Дівчина і сама не планує здаватися: вона хоче спершу перемогти свою хворобу, а потім вступити в медичний, щоб допомагати таким же дівчаткам, як вона.