Вчені Нової Зеландії та Великобританії розробили пристрій для схуднення, в якому використовуються магніти, щоб не дати людині розкрити рот досить широко, щоб можна було їсти тверду їжу.

Команда, до складу якої входили медичні працівники з Університету Отаго, доктор Джонатан Боданскі та доктор Річард Холл з Лідса в Англії, кажуть, що вони створили пристрій, щоб допомогти у боротьбі з глобальною епідемією ожиріння.

Університет написав у Твіттер: "Отаго та британські дослідники розробили перший у світі пристрій для схуднення, який допоможе боротися з глобальною епідемією ожиріння: внутрішньоротовий пристрій, який обмежує людину рідкою дієтою".

Цей прилад, що отримав назву Dentalslim Diet Control, може бути встановлений стоматологом на верхні і нижні задні зуби. Потім він використовує магнітні пристрої з унікальними фіксуючими болтами.

Відповідно до статті, опублікованої в British Dental Journal, пристрій, який дозволяє користувачам відкривати рот всього на 2 мм, було встановлено в роті семи здорових жінок з ожирінням з Данідіна в Новій Зеландії протягом двох тижнів.

У цей час їм давали низькокалорійну «рідку їжу, доступну в продажу», але вони не могли їсти тверду їжу.

У статті повідомляється, що група втратила в середньому 6,36 кг - близько 5,1% від їх ваги.

Проте в статті говориться, що учасники відчували дискомфорт, проблеми з вимовою і "відчували себе напруженими і збентеженими".

Він додав, що піддослідні також "вважають, що життя стало в цілому менш задовільним".

Один учасник зізнався, що "шахраював", вживаючи розтоплений шоколад і газовані напої.

Професор Пол Брантон з університету сказав про пристрій: "Основною перешкодою для людей на шляху до успішної втрати ваги є дотримання правил, і це допомагає їм виробити нові звички, дозволяючи їм дотримуватися низькокалорійної дієти протягом певного періоду часу. Це дійсно здорово. Це неінвазивна, оборотна, економічна і приваблива альтернатива хірургічним процедурам. Справа в тому, що з цим пристроєм немає ніяких несприятливих наслідків".

Але пристрій отримав деяку критику в Інтернеті, люди в Твіттері назвали його нелюдським і порівнянним із середньовічними формами тортур.

@gtiso написав у Твіттер: "Я щиро сподіваюся, що це перший і останній пристрій у світі. Це засіб тортур, і вам повинно бути соромно просувати його, не кажучи вже про те, щоб бути пов'язаним з ним".

@Natascha_strobl запитала: "Що, якщо когось вирве? Він просто задихнеться? Що, якщо у людини, наприклад, серцевий Напад, і його потрібно швидко інтубувати? Це здається вкрай неетичним".