Експерти спочатку були заплутані тим, що могло спричинити принаймні 790 глибоких зубних ран у людини.

Археологи відтворили жорстоку смерть найдавнішої з відомих жертв нападу акул, убитої близько 3000 років тому.

Оксфордські дослідники вивчають докази насильницьких травм на останках доісторичних мисливців-збирачів у Кіотському університеті.

Алісса Уайт і професор рік Шалтінг вивчили останки людини, зрешеченого травмами, на раніше розкопаній ділянці Цукумо біля внутрішнього моря Сето.

У своєму звіті пара повідомила: "Спочатку ми були збиті з пантелику тим, що могло викликати щонайменше 790 глибоких зазубрених ран у цієї людини. Було так багато поранень, і все ж він був похований на загальному кладовищі... Травми в основному були нанесені на руки, ноги, а також на передню частину грудей і живота. Шляхом усунення ми виключили конфлікти між людьми і хижаків або падальщиків".

Оскільки археологічні випадки виявлення акул вкрай рідкісні, вони звернулися до судово-медичних експертів у пошуках доказів і працювали з експертом Джорджем Берджессом з Флоридської програми з дослідження акул.

акула
акула

Команда дійшла висновку, що людина, відома як № 24, померла між 1370 і 1010 роками до нашої ери.

Розподіл ран переконливо свідчить про те, що жертва була жива під час нападу; його ліва рука була відрізана.

Тіло № 24 було виявлено незабаром після нападу і поховано разом з іншими людьми на кладовищі. Записи розкопок показали, що у нього також була відсутня права нога, а ліва нога була поміщена поверх його тіла в перевернутому положенні.

У повідомленні додано: "Враховуючи травми, він явно став жертвою нападу акули. У той час ця людина цілком могла ловити рибу з товаришами. І, судячи з характеру і розподілу слідів зубів, найбільш вірогідною причиною цього була тигрова або біла акула".