В місті Таранто, на півдні Італії на продаж виставлено декілька старовинних будиночків біля моря.Здавалося б, варта заздрості нерухомість та ще й майже безкоштовно, проте є декілька "але".

Кожен з будиночків готові віддати майбутнім власникам лише за: 1 євро. З всього однією умовою - майбутній власник має повністю відреставрувати будівлю, зробити її високотехнологічною та екологічною.

Всі будинки розташовані на березі Іонічного моря, в історичній частині міста, але новим власникам доведеться все ж викласти "копієчку" для володіння таким майном. Все житло досить старе та давно покинуте. А отже, судити чи варто купувати "будинок за 1 євро", можуть собі дозволити хіба що мільйонери.

Про те, для влади Італії та мерії міста це непогане рішення для відродження історичної архітектури, адже реставрація будинків може проходити лише з умовою збереження історичного стилю будинку. Заявляють також про те що нерухомість не віддадуть першому зустрічному, для визначення покупця створений конкурс на офіційній сторінці мерії.

Подібні рішення популярні й в інших містах країни. Влада Італії бажає вдихнути життя в історичні пам'ятки країни, які з часом можуть просто зруйнуватися. В комунах Чінкуефронді та Бізачча теж продається нерухомість за євро.