Підвищений рівень радіації спостерігався в частині Швеції, Фінляндії, Естонії, Латвії і Ленінградської області Росії разом з Санкт-Петербургом.

За словами експертів, такий рівень радіації не може нашкодити людині. У той же час в Нідерландах не виключили, що джерело викидів розташований на заході Росії. Такий тип радіонуклідів свідчить про пошкодження паливного елемента АЕС.

Втім в російському "Енергоатомі" категорично заперечують, що на якийсь з них АЕС сталася надзвичайна ситуація.

Як пише "Інтерфакс", прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що дані про витік радіації в Росії відсутні. Сучасна і досконала система спостереження не давала сигналів про аварії. За його словами, російські фахівці не знають звідки отримали дані в Нідерландах.

Як раніше повідомляли ЗМІ, в Росії, на острові Як, неподалік від місця вибуху з витоком радіації в Архангельській області, утворився "рудий ліс", аналогічний лісі в зоні ЧАЕС.

Про це у себе в Twitter повідомив користувач з ніком "25ЄС_EU_UA_NATO_USA_ יִשְׂרָאֵל"

Також він опублікував відео, зроблене на острові.

На записі видно, як листя на деревах пожовкло і почали опадати під впливом радіаційного опромінення. Також відчутно пожовкла хвоя на молодих ялинках, що виключає природні причини явища. Автор ролика подолав по лісовій зоні метрів 100 і всюди була зафіксована радіаційна "рижіну" на листі. Це свідчить про потужний опроміненні.

"Острів Як, Біле море. Просто трохи" рудий ліс ". Ялинки (молоді) з сухими голками. Осінь, напевно. Путін весь світ запаскудили зі своїми недо-технологіями. Це 200 км від Ненокса, Северодвинск", - пише в своїй публікації користувач.