Вихованці, яким пощастило вийти з цієї установи живими, не здогадувалися, що сталося з їхніми друзями, пише Unilad.

Після виявлення 251 тіла дитини в католицькій школі-інтернаті Камлупса влада почала досліджувати всі старі освітні установи для корінного населення Канади. І в 73-й індіанській резервації в Саскачевані, Канада, днями була зроблена жахлива знахідка.

католицька школа-інтернат Камлупса
католицька школа-інтернат Камлупса

На території місцевої католицької школи-інтернату, що закрилася в 1997 році, були виявлені останки 751 людини. Серед них не виключено виявлення і тіл дорослих людей, проте відомо, що переважна безліч жертв — діти. Вони були поховані в безіменних могилах, які ніяк не виділялися на рівній землі.

"Це не велике поховання, це місце приховування злочину. Ми саме так до нього і ставимося. Ми не можемо підтвердити, що тут закопані тільки діти. До нас дійшли чутки, що дорослі теж постраждали, тому що інтернатом завідувала Римо-католицька церква", – розповів Кадмус Делорм, голова управління 73-ї індіанської резервації.

католицька школа-інтернат Камлупса
католицька школа-інтернат Камлупса

Раніше такі католицькі школи-інтернати брали на себе обов'язок асимілювати корінне населення. У них забирали дітей з сімей канадських метисів, інуїтів, оджибве та інших, щоб обірвати всі зв'язки з культурою їхнього народу.

католицька школа-інтернат Камлупса
католицька школа-інтернат Камлупса

Однак в установах процвітало насильство – і фізичне, і сексуальне, тому жертв, яким не вдавалося вижити, таємно від усіх закопували на території школи. За початковими підрахунками, в католицьких школах-інтернатах загинуло близько 4 тисяч дітей, але після нових знахідок ця цифра наближається до 15 тисяч.